Niedziela pod znakiem wyzwań – zapowiedź meczów 8. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Karczewski

Nie lada zadanie stoi przed zawodnikami i drużynami, które będą bohaterami niedzielnych spotkań w PGE Ekstralidze. Po piątkowych, mniej emocjonujących meczach, kibice czekają na walkę na dystansie czterech okrążeń w każdym wyścigu i rozstrzygnięcia w ostatnich biegach. Transmisje LIVE z Zielonej Góry i Gorzowa w nSport+.

Jako pierwsi na torze i na ekranach telewizorów pojawią się żużlowcy MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra i EWINNER APATORA Toruń. Powiedzieć, że zielonogórzanie mają nóż na gardle to nie powiedzieć nic. Podopieczni Piotra Żyto są na ostatnim miejscu w tabeli PGE Ekstraligi z dorobkiem zaledwie 2 punktów. Do poprzedzających ich w tabeli grudziądzan tracą jeden punkt, do torunian dwa.

4 kwietnia zielonogórzanie przegrali na MotoArenie 12 punktami (51:39). Stoi więc przed nimi zadanie z gatunku wymagających, biorąc pod uwagę dyspozycję żużlowców z Zielonej Góry. Przegrana MARWIS.PL FALUBAZU sprawi, że staną nad przepaścią. Z kolei wygrana za dwa lub trzy punkty pozwoli przedłużyć nadzieje na pozostanie w PGE Ekstralidze. Goście z Torunia są w nieco lepszej sytuacji, chociaż też po stronie zwycięstw w tym sezonie mają tylko dwie pozycje. Wyjazdowa wygrana w Zielonej Górze z pewnością wprowadzi więcej spokoju w szeregi drużyny prowadzonej przez Tomasza Bajerskiego. 5 kwietnia 2019, kiedy obie drużyny po raz ostatni starły się ze sobą w Zielonej Górze. Gospodarze pokonali ekipę przyjezdną 53:37.

godz. 16:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – EWINNER APATOR Toruń (pierwszy mecz 39:51)
LIVE w nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Michał Łopaciński, Jacek Gajewski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporterka: Karolina Wieszczycka

Sędzia: Paweł Słupski
Asystent sędziego: Piotr Stefankiewicz
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Widowisko w Gorzowie to ostatni przystanek 8. rundy PGE Ekstraligi. Naprzeciwko siebie staną sąsiedzi w tabeli, drużyny, które jeszcze kilka miesięcy temu dzieliły między sobą losy tytułu mistrzowskiego w sezonie 2020 – MOJE BERMUDY STAL Gorzów i FOGO UNIA Leszno. Czy może być lepsze zaproszenie na mecz? Rok temu z Gorzowa ,w glorii chwały, wyjeżdżali goście (49:41). Goście, którzy obecnie plasują się na 5. miejscu tabeli.

Obie drużyny w tabeli dzielą tylko dwa punkty, gorzowianie będą bronić sześciopunktowej przewagi wywalczonej 4 kwietnia na stadionie im. Alfreda Smoczyka (48:42). Kto będzie się cieszył po piętnastym wyścigu? Odpowiedź jest prosta – jedna z drużyn i szerokie grono kibiców!

godz. 19:15 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno (mecz z telemetrią, pierwsze spotkanie: 48:42)
LIVE w nSport+ (studio od 18:45)

Studio: Marcin Majewski, Mirosław Jabłoński
Komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 21 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Tomasz Kania