Niedziela na torach w Lesznie i Wrocławiu – zapowiedź drugiej części 3. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Po piątkowych emocjach w Częstochowie i Zielonej przyszła pora na ligowe rozstrzygnięcia w Lesznie i Wrocławiu. Na pierwszy rzut pojedynek leszczyńsko-gorzowski, a na deser potyczka wrocławsko-toruńska.

FOGO Unia Leszno od początku sezonu pewnie zmierza w obranym kierunku, którym jest obrona mistrzowskiego tytułu. Byki po dwóch rozegranych kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli, z dwoma wygranymi na koncie i szesnastoma małymi punktami na plus. Ich niedzielni rywale z Gorzowa są trzy pozycje niżej, mając w swoim dorobku porażkę w Częstochowie i wygraną na własnym torze z beniaminkiem z Lublina.

W zespole mistrzów Polski doszło do dwóch zmian – za kontuzjowanych, Tymoteusza Picza oraz Jarosława Hampela, awizowany został Jaimon Lidsey. Z kolei para juniorska zamieniła się numerami startowymi. Drużyna TRULY.WORK Stali Gorzów pojedzie praktycznie w takim samym zestawieniu, jak w meczu wyjazdowym w Częstochowie. Jedynie pary Woźniak-Kildemand oraz Kasprzak-Thomsen.

28.04, godz. 16:00 FOGO Unia Leszno – TRULY.WORK Stal Gorzów
LIVE nSport+ (studio od 15:30)
Komentatorzy: Tomasz Dryła
Studio: Sergiusz Ryczel
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Bilety: ulgowy od 22 zł, normalny od 32 zł do kupienia TUTAJ

Weekendowe emocje w PGE Ekstralidze zakończy mecz we Wrocławiu. Gospodarze podejmą ekipę z Torunia, która początkowej fazy sezonu nie może zaliczyć do udanych. Ekipa prowadzona przez Jacka Frątczaka nie zasmakowała jeszcze w tym roku słodyczy wygranej, i jak na razie okupuje ostanie miejsce w tabeli. Próba odwrócenia niekorzystnego trendu we Wrocławiu, gdzie dzieli i rządzi Tai Woffinden może być ciężkim zadaniem, tym bardziej, jeśli brać pod uwagę medalowe aspiracje gospodarzy w tym roku.

Drużyna BETARD Sparty przeszła zmiany w porównaniu do poprzedniego spotkania. Za Vaclawa Milika awizowany został Gleb Chugunov i to on towarzyszyć będzie Woffindenowi, a Jakub Jamróg pojedzie tym razem jako prowadzący parę z Maxem Fricke. Do GET WELL Toruń po kontuzji wraca Rune Holta, który w awizowanym składzie występuje w parze z Chrisem Holderem. Pozostałe zestawienie jest niezmienne, a pod 8 prawdopodobnie pojawi się Jack Holder.

28.04, godz. 19:00 BETARD Sparta Wrocław – GET WELL Toruń
LIVE nSport+ (studio od 18:30)
Komentatorzy: Michał Łopaciński, Dawid Stachyra
Studio: Gabriel Waliszko
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: junior od 10 zł, ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania