Nie żyje Tomasz Jędrzejak

Nie żyje Tomasz Jędrzejak, 39-letni zawodnik, który w sezonie 2018 reprezentował drugoligowy zespół z Rzeszowa, a w przeszłości żużlowiec klubów z Ostrowa, Częstochowy, Tarnowa i Wrocławia. Rada Nadzorcza, Zarząd i Kluby PGE Ekstraligi składają wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim zawodnika. Cześć Jego Pamięci!

W związku ze śmiercią Tomasza Jędrzejaka podczas meczów 13. rundy rozgrywek PGE Ekstraligi zostaną wprowadzone zmiany do scenariusza:
– brak oprawy muzycznej i artystycznej podczas całych zawodów oraz przed ich rozpoczęciem
– uczczenie minutą ciszy pamięci Tomasza Jędrzejaka przed rozpoczęciem prezentacji

Jednocześnie Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. rekomenduje możliwość stosowania przez zawodników podczas meczów 13. rundy DMP czarnych opasek żałobnych na ramię.

Tomasz Jędrzejak urodził się w Ostrowie Wielkopolskim w 1979 roku. Pierwsze żużlowe szlify zebrał w miejscowej Iskrze. W jej barwach też zdał egzamin na licencję w 1995 roku. Pierwszy sukces przyszedł 4 lata później. W 1999 roku został Młodzieżowym Mistrzem Polski Par Klubowych. Rok później został Młodzieżowym Drużynowym Mistrzem Polski oraz zdobył brąz w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. W 2001 roku powtórzył ten ostatni wyczyn. W 2002 roku reprezentując barwy Atlasu Wrocław wywalczył brąz w rozgrywkach ligowych oraz brąz Indywidualnych Mistrzostw Polski w 2003 roku. Pięć lat później, ponownie w barwach drużyny z Wrocławia, zdobył trzecie miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski, do którego dorzucił srebro w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. MPPK udało mu się wygrać w 2011 i w 2017 roku w barwach drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. Największy sukces przyszedł jednak w 2012 roku – wtedy to sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Polski.

Mateusz Dziopa