Nie ma siły na Madsena! Duńczyk wygrał 4. finał SEC w Rybniku

Trzeci trium z rzędu Leona Madsena w SEC! Duńczyk podczas zawodów rozegranych w Rybniku wyprzedził w finale Grigorija Lagutę i Bartosza Zmarzlika. Ostatni w decydującym biegu był Nicki Pedersen. W klasyfikacji generalnej cyklu Madsen prowadzi z sześciopunktową przewagą nad Robertem Lambertem. Kolejne zawody w Gnieźnie 23 lipca.

Pierwsza seria należała do Smektały, Lamberta, Pedersena i Zmarzlika, którzy wygrali swoje inauguracyjne wyścigi tego wieczoru. Na dystansie nie działo się zbyt wiele, a najciekawszy pojedynek o dwa punkty stoczyli Duńczycy Madsen i Jepsen Jensen w biegu 3. Ostatecznie po trzech okrążeniach zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa wyprzedził swojego rodaka.

Samodzielnym liderem po 8. biegu okazał się jadący w Rybniku z dziką kartą – Bartosz Zmarzlik, który jako jedyny zdołał wygrać dwa wyścigi. Pierwsze zwycięstwa odnieśli Ljung, Madsen i Laguta, który na dystansie w biegu 6 poradził sobie ze swoim klubowym kolegą – Mikkelem Michelsenem.

W biegu 9. pierwszego pogromcę znalazł Zmarzlik, a okazał się nim Francuz – Bellego, który wykazał się znakomitym refleksem na starcie i nie dał się dogonić mistrzowi świata. Po świetnym starcie w biegu 11. wydawało się, że właściwe przełożenia znaleźli Woryna i Kasprzak, jednak na dystansie stracili dwie pierwsze pozycje. Woryna skończył drugi, a Kasprzak ostatni.

Przed ostatnią serią startów na czele mieliśmy czterech zawodników z dorobkiem 11. punktów – Madsena, Lagutę, Lamberta i Zmarzlika, którzy w pełnym składzie mieli spotkać się w 18. biegu i tam rozstrzygnąć, kto wjedzie bezpośrednio do finału.

Wszyscy oczekiwali świetnego wyścigu i taki też był bieg 18. Zmarzlik przedarł się z trzeciej pozycji na pierwszą, zostawiając w tyle Madsena i Lamberta.  Mistrz i wicemistrz świata w ten sposób zapewnili sobie miejsca w finale. W barażu pojechać mieli Lambert i Laguta, a dołączyli do nich jeszcze Pedersen i Bellego.

W barażu na starcie został Lambert, przez co nie liczył się w walce. Do finału wjechali Pedersen i Laguta. W finale atomowym startem popisał się Leon Madsen, który wygrał trzeci turniej z rzędu w tym sezonie. Podium uzupełnili Laguta i Zmarzlik. Następna runda odbędzie się 23 lipca o godzinie 19 w Gnieźnie.

Wyniki 4. rundy SEC:

 1. Leon Madsen – 16 punktów
 2. Grigorij Laguta – 13
 3. Bartosz Zmarzlik – 15
 4. Nicki Pedersen – 11
 5. Robert Lambert – 12
 6. David Bellego – 10
 7. Bartosz Smektała – 8
 8. Kacper Woryna – 7
 9. Mikkel Michelsen – 7
 10. Peter Ljung – 6
 11. Vaclav Milik – 5
 12. Kai Huckenbeck – 4
 13. Michael Jepsen Jensen – 4
 14. Andrey Kudriashov – 3
 15. Krzysztof Kasprzak – 3
 16. Timo Lahti – 2
 17. Sergei Logachev – 0
 18. Mateusz Cierniak – NS

  Bartek Michalak