,,Nie było łatwo. Rywal jest bardzo mocny u siebie” – wypowiedzi Motoru Lublin po meczu #ZIELUB

Fot. Łukasz Forysiak
Fot. Łukasz Forysiak

Motor Lublin przegrał spotkanie na wyjeździe, gdzie zmierzył się z silnym składem RM SOLAR Falubazu Zielona Góra (52:38). Lubelscy zawodnicy w całym meczu wygrali zaledwie dwa biegi, a w drugiej części zawodów z dobrej strony pokazał się Paweł Miesiąc.

Tor jest normalny. Troszeczkę bardziej trzyma, ale myślę, że każdy może sobie radzić na nim. Tylko po prostu to jest kwestia mojej drużyny, żeby chłopacy troszeczkę dopasowali bardziej motocykle i będzie wszystko ok – powiedział Viktor Trofymov po pierwszej serii startów, zauważając, że problem nie tkwił w torze, lecz w samym sprzęcie.

Jakiś pech trochę nas spotyka, ale myślę, że ta przewaga jest spora – dziesięć punktów, ale wszystko jest do odrobienia – stwierdził z nadzieją Trofymov. Losy meczu przesądziły się przed biegami nominowanymi, a goście walczyli o jak najmniejszą stratę w spotkaniu rewanżowym.

Po pierwszym biegu zrobiłem korektę w złą stronę. Później w odwrotną i tak miało być – było szybko – przyznał Paweł Miesiąc, który do dorobku drużyny dorzucił sześć punktów.

Nie było łatwo. Rywal jest bardzo mocny u siebie i na pewno na wyjazdach też jest podobnie. Dziwny naprawdę ten rok i na razie walczymy. Przynajmniej ja walczę o to, by uformować swoją jakby prędkość w motocyklach i już się tak nie mylić – mówił Miesiąc w Mix Zone na antenie ELEVEN SPORTS 1.

Wiktoria Sztuka