Nicki Pedersen: Bardzo cieszę się z powrotu do Zielonej Góry

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

5 kwietnia odbyła się inauguracja PGE Ekstraligi. W pierwszym meczu sezonu 2019 STELMET Falubaz Zielona Góra pokonał GET WELL Toruń 53:37. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania okazał się Nicki Pedersen, który zdobył 14 „oczek” w pięciu startach.

Trzykrotny indywidualny mistrz Świata jeździł w zielonogórskich barwach już w sezonach 2002 oraz 2004-2005. Po 14 latach Duńczyk wrócił do STELMET Falubazu. – Marzyłem o tym, by znów jeździć w tej drużynie. Zawsze byłem tu dobrze traktowany, nawet kiedy jechałem przeciwko. Bardzo cieszę się z powrotu do Zielonej Góry – powiedział żużlowiec.

Nicki Pedersen w pojedynku z GET WELL Toruń zwyciężył w niemal wszystkich swoich startach. Tylko raz ukończył bieg na drugiej pozycji. W wyścigu numer 11 lepszy od niego był Niels Kristian Iversen. – My znamy GET WELL Toruń. Jeśli tworzą drużynę, to wszędzie jadą dobrze. Team spirit w naszym zespole jest w tym momencie niesamowity, rozmawiamy ze sobą, omawiamy strategie. Mecz z Toruniem był fantastyczny, każdego cieszy taki wynik. Była wielka presja nakładana na mnie, Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza.  Testowaliśmy tor przez kilka dni, szukaliśmy odpowiednich ustawień, ale nadal nie jest taki, jaki być powinien. Jednak mam nadzieję, że będzie wiele dobrych wyścigów w tym sezonie w Zielonej Górze – podsumował 42-latek dla speedwayekstraliga.pl.

Czy świetny występ Duńczyka jest zapowiedzią jego wysokiej formy w sezonie 2019? O tym przekonamy się w kolejnych pojedynkach. Następny mecz STELMET Falubaz pojedzie we Wrocławiu z BETARD Spartą już 14 kwietnia o 19:00. Transmisja na żywo w nSport+.

Julia Lewandowska