Największe awanse i spadki – lista klasyfikacyjna PGE Ekstraliga 2020

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Sezon 2020 PGE Ekstraligi za nami. Kibice poznali najważniejsze rozstrzygnięcia, dotyczące medali DMP oraz rozdano także „Szczakiele”. Zawodnicy podczas tego roku zanotowali także lepsze i gorsze występy, w porównaniu z poprzednim sezonem. Kto zanotował największy progres, a kto regres?

Największy awans na liście klasyfikacyjnej PGE Ekstraligi 2020 zanotował Jakub Miśkowiak. Junior ELTROX Włókniarza Częstochowa awansował o 28 pozycji, w porównaniu z poprzednim rokiem (z 54. miejsca na 26. lokatę). Niewiele niższy skok w rankingu miał Robert Lambert (PGG ROW Rybnik). Brytyjczyk polepszył swój wynik o 24 pozycje (z 45. miejsca na 21. lokatę). Trzeci z największym progresem był Norbert Krakowiak, który startował w barwach RM SOLAR Falubazu Zielona Góra. Młodzieżowiec awansował o 21 pozycji (z 51. miejsca na 30. lokatę).

Z kolei największy regres zanotowali dwaj zawodnicy MRGARDEN GKM GrudziądzPrzemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski. Pierwszy z żużlowców spadł w liście klasyfikacyjnej o 26 pozycji (z 20. miejsca na 46. lokatę), a kapitan grudziądzkiego zespołu o 22 pozycje (z 22. na 44. miejsce). Trzeci największy spadek w tym sezonie PGE Ekstraligi zaliczył Maksym Drabik (BETARD Sparta Wrocław) – 18 pozycji w dół (z 9. miejsca na 27. lokatę).

Pełna lista klasyfikacyjna dostępna jest w Komunikacie PGE Ekstraligi.