Najlepsi obcokrajowcy walczą o Szczakiela 2020 – nagrodę PGE Ekstraligi (galeria)

Zagraniczni żużlowcy, występujący w najlepszej żużlowej lidze świata walczą o statuetkę. Głosowanie na „Szczakiele – nagrody PGE Ekstraligi” potrwa do 11 października (godz. 23:00). W pięciu kategoriach decyzje o ich przyznaniu podejmą fani żużla.

Głosować można wyłącznie po zalogowaniu do oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi lub na stronie internetowej speedwayekstraliga.pl TUTAJ.

Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) – lider MRGARDEN GKM-u i trzeci najlepszy zawodnik w PGE Ekstralidze 2020. Po sześciu latach zdecydował się opuścić grudziądzki klub i w sezonie 2021 wystąpi w nowym klubie. Jego bratem jest Grigorij, a siostrzeńcem żużlowiec Wilków Krosno – Wadim Tarasienko.

Leon Madsen (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa) – Duńczyk, który mieszka na stałe w Wejherowie. Lider ELTROX Włókniarza i srebrny medalista IMŚ w 2019 roku. W wolnym czasie lubi dobry trening i spędzanie wyjątkowych chwil ze swoją partnerką i córką. Madsen wkrótce zostanie także po raz drugi ojcem.

Emil Sayfutdinov (FOGO UNIA Leszno) – rosyjska torpeda, najskuteczniejszy zawodnik w PGE Ekstralidze. Na swoim koncie ma też dwa brązowe medale IMŚ (2009 i 2019). Jest również pierwszym żużlowcem, który obronił tytuł mistrza Świata juniorów (2007 i 2008).

Martin Vaculik (RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra) – zdobywca Szczakiela w tej kategorii w sezonie 2019. Lider zielonogórskiego zespołu, w którym występuje od dwóch lat. Mocno zwraca uwagę na diety, jednak czasem pozwoli sobie na chwilę słabości – z potraw uwielbia burgery.

Tai Woffinden (BETARD SPARTA Wrocław) – trzykrotny mistrz Świata i podpora BETARD Sparty od 2012 roku. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się jego autobiografia „Bez Hamulców”, w której opisuje m.in. początki i trudne czasy jego kariery.