Najlepsi juniorzy na start. W środę poznamy Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski.

Fot. Łukasz Forysiak

W środę na torze w Częstochowie odbędzie się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. 16 najlepszych juniorów będzie walczyć o tytuł tego najlepszego. Początek zawodów zaplanowany jest na 17:30. Transmisja LIVE w nSport+.

Faworytów jest co najmniej kilku. Wśród nich można z pewnością postawić miejscowych reprezentantów ELTROX WŁÓKNIARZA – Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego. Szczególnie pierwszy z nich notuje fenomenalny sezon. Rozgrywki PGE Ekstraligi w 2021 roku zakończył jako drugi najlepszy zawodnik swojego zespołu ze średnią biegopunktową równą 1,965. Drugi z nich jest jednym z nominowanych w kategoriach Niespodzianka Sezonu i Junior Sezonu w Szczakielach 2021 – nagrodach PGE Ekstraligi. 20-latek nie będzie na straconej pozycji, szczególnie na torze na którym się wychował.

Na pewno stawić czoła miejscowym zawodnikom spróbuje najlepsza para młodzieżowców w rozgrywkach PGE Ekstraligi – Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak. Obaj zawodnicy w ostatnim czasie spisują się znakomicie, a w 2021 roku już kilkukrotnie mieli okazję ścigać się na częstochowskim owalu i dobrze go poznać. Jedna z rund DMPJ szczególnie poszła po ich myśli, ponieważ pierwszy z nich zdobył komplet 12 punktów, z kolei Cierniak dwa “oczka” mniej.

Nie można zapominać o najmłodszych żużlowcach w tej stawce, którzy dopiero wchodzą w poważny żużel. Tegoroczny finał będzie pierwszym w karierze dla m.in. Damiana Ratajczaka czy Jakuba Krawczyka. Wychowanek FOGO UNII jest uznawany za spory talent wychodzący spod ręki trenera Romana Jankowskiego, z kolei zawodnik Arged Malesa Ostrowa notuje coraz lepsze wyniki w tym sezonie.

Wielkim nieobecnym tych zawodów będzie kolejny z miejscowych zawodników – Bartłomiej Kowalski. 19-latek niespełna miesiąc temu podczas finału IME U-19 doznał poważnych kontuzji – złamana łopatka, pęknięty bark, naderwane kręgi szyjne. Ostatecznie zawodnik pochodzący z Tarnowa nie zdołał w pełni wyzdrowieć przed środowym finałem.

Rok temu na torze w Zielonej Górze zwyciężył Dominik Kubera, drugie miejsce zajął Jakub Miśkowiak, a trzecie Norbert Krakowiak. Początek finału MIMP w Częstochowie o godz. 17:30. Transmisja LIVE z wydarzenia na antenie nSport+

Lista startowa MIMP:

1. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów)
2. Wiktor Jasiński (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
3. Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno)
4. Przemysław Liszka (BETARD SPARTA Wrocław)
5. Mateusz Dul (Orzeł Łódź)
6. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów)
7. Mateusz Cierniak (MOTOR Lublin)
8. Wiktor Lampart (MOTOR Lublin)
9. Krzysztof Sadurski (FOGO UNIA Leszno)
10. Kacper Pludra (FOGO UNIA Leszno)
11. Bartłomiej Kowalski (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)
12. Jakub Miśkowiak (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)
13. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14. Mateusz Panicz (BETARD SPARTA Wrocław)
15. Mateusz Świdnicki (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)
16. Dawid Rempała (Unia Tarnów)

17. Michał Cutrzytek (BETARD SPARTA Wrocław) – rezerwowy
18. Fabian Ragus (MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra) – rezerwowy

 

Michał Mielnik