MRGARDEN GKM po bonus, derby na deser – zapowiedź niedzieli z PGE Ekstraligą

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Po piątkowym powrocie z wakacyjnej przerwy, w niedzielę przyjdzie czas na zwieńczenie rywalizacji w ramach 11. rundy PGE Ekstraligi. Emocje rozpoczną się we Wrocławiu, gdzie tamtejsza BETARD Sparta podejmie MRGARDEN GKM Grudziądz. Na deser na kibiców czekać będzie żużlowy klasyk, czyli derbowe spotkanie w Zielonej Górze między STELMET Falubazem a TRULY.WORK Stalą.

Niedzielną „przystawką” będzie pojedynek we Wrocławiu, gdzie druga w tabeli BETARD Sparta podejmie czwarty w tabeli zespół MRGARDEN GKM Grudziądz. Obie ekipy dzieli różnica 4 punktów. Niespodzianka w wykonaniu grudziądzan pozwoliłaby im się zbliżyć do wrocławian na dystans tylko jednego „oczka”. Szanse na to mają tym większe, że do niedzielnego meczu przystąpią z zapasem 10 punktów wywalczonych na własnym torze 3 maja. Goście w tym meczu wystąpią bez Patryka Rolnickiego, który w mijającym tygodniu wznowił treningu na torze w Grudziądzu, ale nie jest jeszcze gotów do rywalizacji w PGE Ekstralidze. Gospodarze z kolei nadal nie będą mogli skorzystać z usług Taia Woffindena, który ciągle przechodzi rehabilitację po kontuzji odniesionej podczas meczu w Lublinie.

28.07, godz. 16:45 BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE nSport+ (studio od 16:15)
Komentarz: Sergiusz Ryczel, Dawid Stachyra
Studio: Jakub Zborowski, Sławomir Kryjom
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 25 zł do kupienia TUTAJ

Popołudniowe emocje tylko zaostrzą apetyty przed wieczornym daniem głównym. Derby Ziemi Lubuskiej zawsze niosą ze sobą ładunek dodatkowych wrażeń i są tym, na co kibice obu drużyn z niecierpliwością czekają przez cały sezon. I chociaż faworyta w tym meczu raczej nietrudno wskazać, to można być pewnym, że ekipa dowodzona przez Stanisława Chomskiego zrobi wszystko, aby utrudnić zadanie rywalom zza miedzy. Nie będzie to jednak łatwe, bo goście będą musieli gonić wynik po porażce 41:49 na własnym torze niemal 3 miesiące temu. Jak zakończy się rywalizacja STELMET Falubazu z TRULY.WORK Stalą? Przekonamy się późnym wieczorem.

28.07, godz. 19:30 STELMET Falubaz Zielona Góra – TRULY.WORK Stal Gorzów
LIVE nSport+ (studio od 19:00)
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Studio: Michał Łopaciński, Piotr Świderski
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: wyprzedane (wejściówki tylko na Super VIP)

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania