MRGARDEN GKM Grudziądz przed #GalaPGEE2018

Fot. Michał Szmyd
Fot. Michał Szmyd

Gala PGE Ekstraligi, podsumowująca sezon 2018, już 8 października w Warszawie. Reprezentant MRGARDEN GKM Grudziądz (Artem Laguta) został nominowany w kategorii Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu. – Całym sercem jestem za Artemem i naprawdę liczę, że wygra. W każdym meczu był niekwestionowanym liderem – ocenił Bartosz Kustra z Radia PiK.

Typy Bartosza Kustry w poszczególnych kategoriach:

Niespodzianka Sezonu – Jakub Jamróg

Wrócił do rodzinnego klubu, jako zawodnik pierwszoligowy. Z każdym meczem stawał się mocniejszy i solidniejszy, aż wreszcie wyrósł na krajowego lidera GRUPA AZOTY Unii Tarnów. Kilka z rzędu spotkań w okolicach dwucyfrowego wyniku potwierdziły, że to wcale nie efekt przypadku czy szczęścia. Jamróg zaczął w PGE Ekstralidze jechać to, co prezentował w niższej klasie rozgrywkowej.

Najlepszy Junior Sezonu – Maksym Drabik

Zawodnik umiejący pogodzić walkę o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów z dobrymi występami w PGE Ekstralidze. Miewał wprawdzie wahania formy, ale w najważniejszych meczach sezonu pojechał na poziomie, jakiego oczekiwali wrocławscy działacze i kibice.

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Leon Madsen

Ten sezon zdecydowanie należy do Duńczyka. W tej kategorii wahałem się pomiędzy Artemem Lagutą, a Madsenem, ale za tym drugim przemawiają spektakularne szarże, przynoszące policzalne efekty dla forBET Włókniarza w postaci awansu do fazy play-off. Choć nie miałbym nic przeciwko pomyłce i zwycięstwu popularnego Rosjanina.

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu – Maciej Janowski

Skuteczniejszy pod względem indywidualnych zwycięstw z pewnością jest Bartosz Zmarzlik, ale wskazuję Janowskiego, ze względu na, po pierwsze, skuteczną jazdę w barwach BETARD Sparty Wrocław, a po drugie i ważniejsze – zespołową. Ewidentnie wynik drużyny jest dla niego ważniejszy od indywidualnych osiągnięć. Sam byłem świadkiem jego kapitalnej szarży w ostatnim biegu z GET WELL Toruń na stadionie Olimpijskim, gdzie przechytrzył samego Jasona Doyle’a, a to co zrobił w pierwszym meczu o brąz z częstochowianami, pomagając Milikowi, to był majstersztyk.

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu – Piotr Baron

Mimo powszechnej opinii, że prowadzi zespół, tzw. samograj, do prowadzenia którego nie potrzeba specjalnych umiejętności uważam, że właśnie potrzeba… odpowiedniego podejścia mentalnego, zgrania, stworzenia „team spirit”. Wydaje się, że Piotrowi Baronowi ta sztuka się udaje. Adam Skórnicki wywalczył z FOGO Unią mistrzostwo, a po sezonie walczył z nią o utrzymanie. Baron zadaje kłam teorii, że trudno jest wywalczyć Drużynowe Mistrzostwo Polski, a jeszcze trudniej je obronić.

Nasz rozmówca ocenił także szansę Artema Laguty w swojej kategorii. – Całym sercem jestem za Artemem i naprawdę liczę, że wygra w kategorii Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu. W każdym meczu był niekwestionowanym liderem MRGARDEN GKM-u Grudziądz, a mój wybór Madsena motywuję tylko i wyłącznie wpływem Duńczyka na wynik drużyny i awans do fazy play-off. Rosjanin tego szczęścia nie miał, ale moim zdaniem to najbardziej pracowity zawodnik pod względem chęci „wchłonięcia” nowinek technicznych, czego efektem jest współpraca z konstruktorem Formuły  1 i stabilizacja formy na najwyższym poziomie w trzecim z rzędu sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej – zaznaczył dziennikarz Radia Pomorza i Kujaw.

Głosowanie na najlepszych tego sezonu PGE Ekstraligi trwa do 24 września TUTAJ