MOTOR pokonał FOGO UNIĘ. Zespół z Lublina liderem PGE Ekstraligi

Fot. Przemysław Gąbka

W 7. rundzie PGE Ekstraligi, MOTOR Lublin zwyciężył w pojedynku z FOGO UNIĄ Leszno 49:41. Mecz do samego końca trzymał w napięciu, a emocji, mimo niewielu mijanek, nie brakowało. Rajderem meczu został wybrany Jason Doyle.

Spotkanie rozpoczęło się od remisu. W biegu młodzieżowym z nawierzchnią lubelskiego toru zapoznał się Kacper Pludra. Junior FOGO UNII Leszno, po kontakcie z Mateuszem Cierniakiem, upadł na tor. W powtórce para Wiktor LampartMateusz Cierniak dowieźli do mety podwójne zwycięstwo.

W 7. wyścigu na pierwszym łuku doszło do kontaktu między Piotrem Pawlickim a Krzysztofem Buczkowskim. Motocykl kapitana FOGO UNII mocno ucierpiał i kapitan nie mógł kontynuować jazdy, bieg został przerwany. W powtórce gospodarze wygrali 4:2.

Goście starali się odrobić straty, jednak nie udawało się to. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 49:41, a lublinianie po pierwszej części rundy zasadniczej są liderami PGE Ekstraligi 2021.

W zespole gospodarzy najlepiej zaprezentowali się Mikkel Michelsen (10), Jarosław Hampel (10) oraz Grigorij Laguta (10+1) Po stronie gości dobrze spisał się Jason Doyle, który wywalczył (14+1) i został wybrany Rajderem Meczu.

Relacja ze spotkania dostępna TUTAJ.

Aleksandra Gucia