MOTOR „odczarował” tor przy W69. Michelsen z niechlubnym rekordem – statystyki dwóch pierwszych meczów 4. rundy

Fot. Łukasz Forysiak
Fot. Łukasz Forysiak

MOTOR Lublin po niespełna 31 latach wygrał na stadionie przy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze. Z kolei Mikkel Michelsen wyrównał niechlubne osiągnięcie Adriana Gały z 2016 roku. Po rozegranych meczach PGE Ekstraligi, lubelscy młodzieżowcy liderowali, a Robert Lambert był najskuteczniejszym zawodnikiem U24.

MOTOR Lublin po 30 latach „odczarował” tor przy Wrocławskiej 69

W miniony piątek MOTOR Lublin wybrał się do odległej o 630 km Zielonej Góry, aby odjechać mecz w ramach 4. rundy PGE Ekstraligi. Dla gości była to szansa na przełamanie „klątwy”, bowiem przed piątkowym meczem zawodnicy Macieja Kuciapy mieli serię 11 kolejnych przegranych spotkań. Mecz obfitował w emocje od początku do końca, a o wszystkim zadecydował ostatni bieg, przed którym goście prowadzili 4 punktami. Gospodarze wygrali w stosunku 4:2 i to drużyna przyjezdna mogła cieszyć z pierwszego zwycięstwa w Zielonej Górze od 29 lipca 1990 roku (kiedy to pokonali miejscowych w ramach rundy finałowej – o miejsca 5-8, 50:49).

Mikkel Michelsen wyrównał niechlubny wyczyn Adriana Gały

Wspomniany już wyżej piątkowy mecz MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra z MOTOREM Lublinem wyjątkowo pechowy okazał się dla Mikkela Michelsena. Reprezentant Danii na tor przy W69 wyjechał 4-krotnie, ale aż 3 razy nie ukończył swojego biegu z powodu defektu motocykla. Do trzech literek „D”, dodał także 3 punkty. Jest to wyrównany rekord Adriany Gały z sezonu 2016, który w barwach wrocławskiej BETARD SPARTY (w spotkaniu z gorzowską Stalą w ramach 11. rundy PGE Ekstraligi) również 3-krotnie nie ukończył biegu z powodu awarii sprzętu. Mikkel Michelsen swoim wyczynem awansował na niechlubną pozycje lidera w liczbie defektów w 2021 sezonu, ale co ciekawe dzieli ją razem ze swoim kolegą z drużyny, Grigorijem Lagutą, który do swoich dwóch defektów z poprzednich spotkań, w piątek dodał kolejny.

Młodzieżowcy z MOTORU najlepszymi juniorami

W rozgrywanych w piątek meczach, w ramach 4. rundy PGE Ekstraligi, najskuteczniejszymi młodzieżowcami okazali się ex aequo żużlowcy MOTORU, Wiktor Lampart (2,1,3,2,T) i Mateusz Cierniak (3,1,0,3,1), którzy w 5 startach przywieźli po 8 punktów. W ten dzień na tor wyjechało ośmiu młodzieżowców, natomiast do protokołów meczowych było wpisanych 9. Jedynym, który nie zaprezentował się na owalu był reprezentujący EWINNER APATORA Toruń, Karol Marciniec. Warto dodać, że Lampart i Cierniak, oprócz jednakowej liczby punktów, również w tym samym biegu wjechali niemal jednocześnie w taśmę przed jej zwolnieniem, co było pierwszymi przypadkami wjechania w taśmę w sezonie 2021. Sędzia jednak musiał podjąć decyzję, który z żużlowców jako pierwszy jej dotknął i padło na Wiktora Lamparta.

Robert Lambert z rekordem punktowym wśród zawodników U24

Wśród zawodników poniżej 24 roku życia, startujących w piątkowych meczach PGE Ekstraligi, bezkonkurencyjny okazał się aktualny Indywidualny Mistrz Europy, Robert Lambert. Żużlowiec EWINNER APATORA Toruń w 5 startach zgromadził na swoim koncie 14 punktów (3,3,2,3,3). Jedynym, którym znalazł sposób na Brytyjczyka był Nicki Pedersen z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz. W dwóch rozegranych dotąd meczach 4 kolejki zaprezentowało się na torze 4 żużlowców U24, a do protokołów wpisanych było 6.

Czy wiesz, że w meczach 4. rundy…

  • 1005 punktów w rozgrywkach DMP zdobył Chris Holder
  • 2 żużlowców upadało na tor – Przemysław Pawlicki (ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz) oraz Adrian Miedziński (EWINNER APATOR Toruń)
  • 2 zawodników zostało wykluczonych z powtórki biegu – Przemysław Pawlicki (ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz), za upadek i przerwanie biegu, oraz Wiktor Lampart (MOTOR Lublin) za wjechanie w taśmę
  • 2 żużlowców nie ukończyło biegu z powodu defektu motocykla – trzykrotnie Mikkel Michelsen i raz Grigorij Laguta (obaj MOTOR Lublin)
  • 2 zawodników zostało ukaranych ostrzeżeniami – byli to dwaj młodzieżowcy MOTORU Lublin: Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak

Marek Przybyłowski