Motor Lublin z zawodnikiem rezerwowym. Jakub Kępa o współpracy z Politechniką Lubelską

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Jakub Kępa (prezes Motoru Lublin), w rozmowie z portalem sport.tvp.pl, podsumował okres transferowy klubu, ale potwierdził również kolejnego nowego zawodnika, który będzie pełnił rolę rezerwowego. Sternik lubelskiej drużyny ocenił również dotychczasową współpracę z tamtejszą Politechniką.

Podpisaliśmy właśnie kontrakt z młodzieżowym wicemistrzem Rosji – Markiem Karionem. To młody i utalentowany zawodnik. Polecił go nam nasz kapitan Grigorij Laguta. Mam nadzieję, że będzie solidnym punktem zespołu i w razie kontuzji któregoś z zawodników, będzie go godnie zastępował – powiedział Jakub Kępa dla sport.tvp.pl.

Bardzo sobie cenię współpracę z Politechniką Lubelską. Nie tylko jeżeli chodzi o sprawy sprzętowe, ale najbardziej w kwestii nawierzchni toru. Widać było to w minionym sezonie. Powtarzalność toru była praktycznie w każdym meczu taka sama. Jedynie w przegranym meczu z Włókniarzem Częstochowa było trochę inaczej, ale w tym przypadku pogoda nam pokrzyżowała plany. Poza tym, żadna drużyna nie zdobyła więcej niż 40 punktów na torze w Lublinie. To pokazuje, że nasza współpraca jest bardzo owocna i mam nadzieję, że będzie trwała przez następne sezony – wyjaśnił prezes Motoru Lublin.

Cała rozmowa dostępna jest TUTAJ.