MOTOR Lublin wysoko pokonuje osłabioną MOJE BERMUDY STAL Gorzów

Fot. Zuzanna Kloskowska

Na koniec fazy zasadniczej PGE Ekstraligi, MOTOR Lublin podjął na swoim torze MOJE BERMUDY STAL. Niezwykle silni gospodarze nie dali szans drużynie z Gorzowa, pomimo braku podstawowych zawodników Martina Vaculika i Oskara Palucha w składzie, wygrywając 59:31. Rajderem spotkania został Wiktor Lampart (11+1), natomiast najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Jarosław Hampel (12+1).

Już od pierwszego biegu wiadomo było, że ten mecz nie będzie łatwy dla MOJE BERMUDY STALI. Po dwóch biegach przegranych podwójnie można silnie odczuć brak jednego z liderów i jednego z najbardziej obiecujących juniorów, którzy zapewne wsparliby kolegów z zespołu kilkoma dodatkowymi punktami. Nie od dziś wiadomo, że Lublinianie mają silną i zgraną drużynę, niepodważalnie walczącą o Drużynowe Mistrzostwo Polski w tym sezonie.

Choć przewaga punktowa wzrastała z niemal każdym kolejnym biegiem, to ściganie przyniosło kibicom niemałe emocje. W wyścigu trzecim na tor upadł Anders Thomsen, jednak zawodnikowi nie stało się nic poważnego i był w stanie stanąć pod taśmą do powtórki, w której przywiózł trzy punkty. MOJE BERMUDY STAL Gorzów zaliczyła wtedy pierwsze oraz ostatnie w tym meczu biegowe zwycięstwo 4:2. Później gospodarze odpłacili się im z nadwyżką. Tak zostało już do końca zawodów, z wyjątkiem kilku remisów.

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ

Aleksandra Szymaniak