MOTOR Lublin w półfinale PGE Ekstraligi. Lublinianie pokonali FOGO UNIĘ

Fot. Przemysław Gąbka

Liderzy po rundzie zasadniczej wygrali z FOGO UNIĄ 51:39 i pewnie awansowali do półfinału PGE Ekstraligi. Rajderem meczu został Jarosław Hampel. MOTOR w walce o awans do finału zmierzy się z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM.

Gospodarze, zespół MOTOR Lublin w meczu rewanżowym bronili ośmio-punktowej zaliczki z pierwszego spotkania. Początek był niezwykle wyrównany dla obu drużyn. Inauguracyjny wyścig wygrał David Bellego, który przywiózł za sobą parę gospodarzy. 

Do zakończenia pierwszej serii kibice z Lublina musieli czekać na pierwsze drużynowe zwycięstwo w spotkaniu. Dominik Kubera wraz z Mateuszem Cierniakiem dali gospodarzom prowadzenie 4:2. Mocnym uderzeniem był bieg 5., w którym para gości (Lidsey – Bellego) zwyciężyła podwójnie z osamotnionym Dominikiem Kuberą.

W połowie meczu był remis 21:21. Przez pierwszą część meczu niesamowitą formę prezentował Bellego. Na pierwsze podwójne zwycięstwo zawodnicy MOTORU Lublin czekali do wyścigu 9. Kiedy to pod taśmą stanęli Dominik Kubera i Jarosław Hampel. Żużlowcy pokonali duet gości Pawlicki – Doyle. Przed biegami nominowanymi zespół gospodarzy był już pewny udziału awansu do półfinału.

W biegach nominowanych gospodarze pokazali klasę. Przebudzony Drabik wraz z Kuberą podwójnie pokonali swoich rywali. W ostatnim akcie ćwierćfinału w Lublinie mieliśmy powtórkę startu, co ostatecznie dało biegowy remis. Janusz Kołodziej sprytnie ominął Mikkela Michelsena, a następnie przecisnął się przy bandzie obok Hampela. Ostatecznie półfinałowy dwumecz zakończył się wynikiem 100:80. I to właśnie MOTOR Lublin awansował do półfinału.

Pełna relacja TUTAJ

Łukasz Kolski