MOTOR Lublin po 18 latach wygrywa w Gorzowie – statystyczne podsumowanie 1. meczów półfinałowych

Fot. Marcin Karczewski

Za nami pierwsze mecze półfinałowe PGE Ekstraligi w sezonie 2021. MOTOR Lublin po 18 latach wygrał na stadionie w Gorzowie. Z kolei Jaimon Lidsey był najlepszym zawodnikiem U-24, a Jason Doyle z 3 bonusami.

MOTOR Lublin po 18 latach wygrywa na stadionie im. E. Jancarza

Niedzielna wygrana MOTORU Lublin z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów (49:41) była pierwszym zwycięstwem klubu od 18 lat, odniesionym na stadionie im. Edwarda Jancarza. Ostatni raz lublinianie triumfowali w Gorzowie 24 sierpnia 2003 roku, kiedy to w ramach meczu rundy finałowej o miejsca 1-4 I ligi, pokonali miejscową Stal.

Jaimon Lidsey najlepszym zawodnikiem U-24

Wśród zawodników U-24 w pierwszych meczach półfinału PGE Ekstraligi najskuteczniejszym okazał się Jaimon Lidsey z FOGO UNII Leszno, który w niedzielnym meczu przeciwko BETARD SPARCIE Wrocław w 6 biegach zdobył 11 punktów z  bonusem (1*,3,1,3,0,3). W rozegranych w niedzielę pierwszych meczach półfinałowych zaprezentowało się na torze 6 żużlowców U-24, a do protokołów wpisanych było 7. Jedynymi dwoma zawodnikami, którzy nie punktowali byli dwaj zawodnicy MOJE BERMUDY STAL Gorzów – Rafał Karczmarz (0) i Marcus Birkemose (0). Na żadnego zaś biegu nie był desygnowany zawodnik MOTORU Lublin, Mark Karion.

Sześciu zawodników z 2 bonusami

W pierwszych meczach półfinałowych PGE Ekstraligi, najwięcej bonusów (3) zdobył Jason Doyle (FOGO UNIA Leszno). W niedzielnych meczach punkty bonusowe zdobywało 9 zawodników.

Czy wiesz, że w pierwszych meczach półfinałowych…

  • 4 zawodników upadało na tor – Daniel Bewley (BETARD SPARTA Wrocław), Jason Doyle (FOGO UNIA Leszno), Wiktor Jasiński (MOJE BERMUDY STAL Gorzów), Krzysztof Buczkowski (MOTOR Lublin)
  • 4 żużlowców zostało wykluczonych z powtórki biegu –Wiktor Jasiński, Marcus Birkemose i Kamil Nowacki (wszyscy MOJE BERMUDY STAL Gorzów) oraz Daniel Bewley (BETARD SPARTA Wrocław)
  • 1 żużlowiec nie ukończył biegu z powodu awarii motocykla – Damian Ratajczak (FOGO UNIA Leszno)
  • 1 żużlowiec wjechał w taśmie przed zwolnieniem maszyny startowej – Kamil Nowacki (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
  • 1 żużlowiec został ukarany ostrzeżeniem – Kamil Nowacki (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)

Marek Przybyłowski