MOTOR Lublin: Drużyna na miarę srebrnego medalu PGE Ekstraligi (podsumowanie)

Fot. Marcin Karczewski

Lublinianie rundę zasadniczą zakończył na 2. miejscu. Podobnie było w fazie play-off PGE Ekstraligi, gdzie w finale musieli uznać wyższość BETARD SPARTY Wrocław. Jednak dla klubu srebrny medal jest wielkim sukcesem. To drugi krążek MOTORU w historii ich występów w DMP.

Bilans MOTORU Lublin

W fazie zasadniczej podopieczni duetu Jacek Ziółkowski – Maciej Kuciapa wygrali 9 spotkań, czterokrotnie przegrywali oraz raz zremisowali, co zaowocowało pięcioma punktami bonusowymi. Po udanej walce o TOP 4, w półfinale żużlowcy z Lublina dwukrotnie pokonali MOJE BERMUDY STAL Gorzów, a w finałowym dwumeczu 1. mecz zremisowali, a drugi przegrali z BETARD SPARTĄ Wrocław.

Najskuteczniejszy w spotkaniach domowych i na wyjazdach…

Najlepszym zawodnikiem w meczach domowych, jak i wyjazdowych był Mikkel Michelsen. Duńczyk przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie zdobywał średnio 2,311 punktu na bieg. Nieco gorzej było w delegacji, gdzie lider żółto-biało-niebieskich uzyskał średnią na poziomie 1,872.

Liderzy w najważniejszych biegach

Najczęściej pod taśmą w 14. wyścigu meldowali się Dominik Kubera i Jarosław Hampel. Z kolei 15. bieg najczęściej padał łupem Mikkel Michelsena, bo aż dwunastokrotnie. Drugi pod tym względem w ekipie MOTORU był Jarosław Hampel, który wystąpił w nim ośmiokrotnie.

Mocny zawodnik U24

Dominik Kubera w zakończonym sezonie osiągnął średnią na poziomie 1,795. Sezon zaczął od bardzo dobrych wyników w meczach domowych, niestety potem nastąpił spadek formy, który utrzymywał się do meczu domowego z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów w fazie zasadniczej. Wychowanek FOGO UNII Leszno zdobył w nim 10 punktów, a co najważniejsze, w kolejnych spotkaniach jechał na równie dobrym poziomie.

Prawdziwy szczyt formy Kubery przypadł, jednak na fazę play-off, w której był prawdziwym liderem. Na szczególne wyróżnienie zasługiwała jego postawa w wielkim finale. W Lublinie zdobył 16 punktów i bonus, a w rewanżu we Wrocławiu 10+2, będąc tym samym jedną z kluczowych postaci wicemistrzów Polski.

Zacięta walka o miano Rajdera meczu

W drużynie MOTORU, tytuł Rajdera meczu trzykrotnie zdobyło, aż trzech zawodników. Byli to młodzieżowcy klubu, Mateusz Cierniak, Wiktor Lampart, oraz jeden z liderów zespołu – Grigorij Laguta.

 

Sebastian Czobot