Motoarena szczęśliwa dla Lamberta? Debiut w PGE IMME im. Zenona Plecha

Fot. Przemysław Gąbka

Robert Lambert, mistrz Europy z 2020 roku po raz pierwszy wystartuje w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha. Brytyjczykowi Motoarena nie jest obca, zwłaszcza od czasów, gdy reprezentuje FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń.

Zawodnik zaprezentuje się na swoim domowym torze, na którym w zeszłym sezonie notował średnią biegopunktową 2.121. Końcowy, indywidualny rezultat Lamberta w PGE Ekstraliga (2.083) dał mu 11. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata.

Na Motoarenie, na której ostatecznie zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy w sezonie 202, spotkają się czołowi zawodnicy, z którymi Brytyjczyk regularnie spotyka się na zarówno w PGE Ekstralidze, jak i w cyklu Grand Prix lub SEC. W ubiegłym roku, w meczach ligowych na toruńskim stadionie najczęściej przyjeżdżał na 2. miejscu. W cyklu FIM Speedway Grand Prix zajął 10. miejsce, przy czym najlepsze wyniki osiągał podczas dwóch ostatnich rund cyklu, właśnie w Toruniu.

Łukasz Kolski