MOJE BERMUDY STAL z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Fot. Radosław Kalina

Zacięta rywalizacja do samego końca. MOJE BERMUDY STAL Gorzów w ostatnim wyścigu zapewniła sobie wygraną, pokonując podwójnie parę FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń. Dla brązowych medalistów PGE Ekstraligi jest to pierwsza wygrana w sezonie.

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od remisu. Triumfował Szymon Woźniak. Młodzież z Torunia wygrała 4:2, a Krzysztof Lewandowski po raz pierwszy w karierze zwyciężył na wyjeździe. Druga drużynowa wygrana na koncie FOR NATURE SOLUTIONS APATORA nastąpiła w 4. biegu. Patryk Dudek z Krzysztofem Lewandowski przewieźli parę Anders Thomsen – Jakub Stojanowski na 4:2 i tym samym prowadzili po pierwszej serii startów.

Piąty wyścig miał bardzo ciekawą końcówkę. Martin Vaculik na ostatnim okrążeniu minął Pawła Przedpełskiego i wyrwał mu pewne zwycięstwo na ostatnich metrach. Fantastyczna walka Bartosza Zmarzlika z Patryka Dudka w 6.wyścigu, a lepiej wyszedł z niej zawodnik gospodarzy, wygrywając. Jack Holder po bardzo dobrym starcie zwyciężył w siódmej odsłonie tego spotkania.

Gigantyczna przewaga Roberta Lamberta i jeden punkt Patryka Dudka w dziewiątej gonitwie sprawiły, że ekipa Roberta Sawiny odskoczyła gospodarzom na czteropunktową przewagę. W 10. biegu doszło do upadku Holdera. Australijczyk wstał z toru o własnych siłach, a bieg został powtórzony w pełnym składzie. Wygrał Martin Vaculik.

Wyścigi nominowane to pokaz sił Patryka Dudka i rywalizacja Martina Vaculika z Jackiem Holderem, lecz to Australijczyk okazał się górą i dowiózł cenny punkt, który dał remis przed decydującą gonitwą. MOJE BERMUDY STAL Gorzów w ostatnim biegu zapewniła sobie wygraną. Bartosz Zmarzlik pewnie pomknął po kolejną „trójkę”, a Szymon Woźniak atakiem na drugim łuku dowiózł do mety dwa „oczka”, dając gospodarzom podwójne zwycięstwo.

Relacja z meczu w Gorzowie TUTAJ

Paulina Wiśniewska