MOJE BERMUDY STAL lepsza w Grudziądzu. Płatny komplet Martina Vaculika

Fot. Radosław Kalina

Gorzowianie pokonali ZOOLESZCZ GKM Grudziądz 51:39 w meczu 4. rundy PGE Ekstraligi. Dla grudziądzan była to druga porażka z rzędu, a pierwsza na własnym torze w tym sezonie. Rajderem meczu został Bartosz Zmarzli (10+1), a płatny komplet punktów zanotował Martin Vaculik (10+2).

Mecz przy Hallera 4 obfitował w dobre ściganie. Początek był bardzo wyrównany, najpierw na prowadzenie wyszli grudziądzanie, a w 5. biegu gorzowianie odbili je i do końca nie oddali. Im dalej trwał mecz, tym ta przewaga rosła, a ostatecznie skończyło się na 12 punktach. Groźnie wyglądający upadek w ostatnim wyścigu zanotował Wiktor Jasiński, który zastąpił Bartosza Zmarzlika. Żużlowiec wstał jednak o własnych siłach, a sędzia wykluczył go z powtórki.

Zawody w Grudziądzu z kompletem zakończył Martin Vaculik, który w czterech biegach zanotował 10 punktów i 2 bonusy. Dwucyfrowy dorobek w MOJE BERMUDY STALI zdobyli także Anders Thomsen (11+1) i Bartosz Zmarzlik (10+1). W ekipie ZOOLESZCZ GKM-u liderami byli Nicki Pedersen (13) i Krzysztof Kasprzak (11+1 w siedmiu startach).

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ