Młodzieżowcy nominowani do Szczakieli – nagród PGE Ekstraligi (galeria)

Najlepsi juniorzy tego sezonu PGE Ekstraligi walczą o głosy kibiców. Zwycięzca otrzyma statuetkę w tej kategorii. Głosowanie na „Szczakiele – nagrody PGE Ekstraligi” potrwa do 11 października (godz. 23:00). W pięciu kategoriach decyzje o ich przyznaniu podejmą fani żużla.

Głosować można wyłącznie po zalogowaniu do oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi lub na stronie internetowej speedwayekstraliga.pl TUTAJ.

Gleb Chugunov (BETARD SPARTA Wrocław) – drugi najskuteczniejszy junior w sezonie 2020 (śr. 1.859/mecz). Zawodnik BETARD Sparty zajmuje się także muzyką, a w domu ma swoje małe, domowe studio, w którym tworzy nowe produkcje.

Rafał Karczmarz (MOJE BERMUDY STAL Gorzów) – mimo informacji o rozbracie z żużlem, Karczmarz zdecydował się na kontynuowanie kariery. Po dobrych występach w sezonie 2020 (60 pkt i 2 bonusy), gorzowianin będzie także występował w MOJE BERMUDY Stali w przyszłym roku.

Norbert Krakowiak (RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra) – wyróżniająca się postać zielonogórskiego klubu w sezonie. Poza żużlem, Krakowiak jest także studentem. Wybranym kierunkiem jest psychologia w biznesie, którą będzie chciał połączyć z elementami sportu.

Dominik Kubera (FOGO UNIA Leszno) – sezon 2020 jest jego ostatnim w gronie juniorów, jednak przyniósł też ważne osiągnięcia dla kariery Kubery. Wychowanek leszczyńskiego zespołu został mistrzem Polski juniorów, a także mistrzem Polski par, razem z Piotrem Pawlickim.

Jakub Miśkowiak (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa) – lider formacji młodzieżowej ELTROX Włókniarza. Mimo tego, że licencję ma od 2017 roku, zdążył już zanotować duże sukcesy, m.in. tytuł młodzieżowego mistrza Polski czy medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Urodził się w Rawiczu, jednak karierę rozpoczynał w… Orle Łódź.