Młodzież z Leszna minimalnie gorsza od TRANS MF Landshut Devils

Fot. Sławomir Kowalski - KS Toruń

Za leszczyńskim klubem pierwszy tej wiosny mecz sparingowy. Młodzieżowy skład leszczynian na swoim stadionie podjął ekipę TRANS MF Landshut Devils. Zespół z Niemiec okazał się nieznacznie lepszy i zwyciężył 47:43.

Po kilku treningach na Stadionie im. Alfreda Smoczyka część zawodników leszczyńskiej z Leszna wreszcie miała okazję do ścigania z rywalami. Przeciwnicy lepiej rozpoczęli mecz, ale biało-niebiescy szybko skontrowali i wyszli na niewielkie prowadzenie. W kolejnych wyścigach inicjatywę przejął jednak zespół Trans MF Lanshut Devils. Mimo dobrej końcówki leszczynian, to Niemcy wygrali w sparingowym starciu 47:43.

Leszczynianie na razie postawili na skład młodzieżowców, który będzie występować w U-24 Ekstralidze pod nazwą AGROMIX POLCOPPER Unia Leszno. Najwięcej punktów wywalczył Damian Ratajczak, który zapisał przy swoim nazwisku 9 „oczek”. Warto dodać, że aż pięciu juniorów potrafiło triumfować w wyścigu i błysnąć dobrą jazdą. Jeśli chodzi o rywali leszczynian, to wyróżnić należy z pewnością Madsa Hansena. Duńczyk nie znalazł pogromcy w trzech wyjazdach na tor.

Wyniki (za speedwaynews.pl):

AGROMIX POLCOPPER Unia Leszno – 43

9. Damian Ratajczak – 9
10. Jesper Knudsen – 3
11. Jonas Knudsen – 3
12. Hubert Jabłoński – 8
13. Keynan Rew – 8
14. Antoni Mencel – 6+2
15. Maksym Borowiak – 6+2

TRANS MF Landshut Devils – 47

1. Kai Huckenbeck – 9
2. Erik Riss – 9+1
3. Mads Hansen – 8+1
4. Dimitri Berge – 9+1
5. Valentin Grobauer – 2+1
6. Norick Bloedorn – 4
7. Erik Bachhuber – 3
8. Tobias Busch – 3

Joachim Piwek