Mistrzowie bez zmian, nowa rola Smektały (podsumowanie okna transferowego FOGO Unii Leszno)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Zwycięskiego składu się nie zmienia – ta zasada ponownie przyświecała prezesowi Piotrowi Rusieckiemu podczas kompletowania składu FOGO Unii Leszno na sezon 2020. Włodarz leszczyńskiego klubu mówi jasno o celu na przyszły rok. – Nie spoczywamy na laurach i w kolejnym sezonie bronimy złotego medalu!

W szeregach leszczynian próżno szukać nowych nazwisk. – Od początku chcieliśmy, aby wszyscy z naszej drużyny kolejny rok startowali z Bykiem na plastronie. Sami zawodnicy są zadowoleni ze współpracy z nami, więc nie było problemów, aby złożyć wszystko w całość jeżeli obie strony wiedzą czego od siebie oczekują – podsumował prezes Piotr Rusiecki na łamach klubowej strony internetowej.

W sezonie 2020 skład mistrzów Polski liczyć będzie 7 seniorów. Bartosz Smektała po raz pierwszy w karierze będzie miał okazję ścigać się jako senior i wszystko wskazuje na to, że w FOGO Unii toczyć się będzie walka o skład. Smektałę na pozycjach juniorskich zastępować będą Szymon Szlauderbach i Kacper Pludra. Ten pierwszy ma już za sobą debiut w PGE Ekstralidze – w sezonie 2018 zaprezentował się w meczu FOGO Unia Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz. Obaj ostatnie lata spędzili jednak przede wszystkim jeżdżąc w Rawiczu i zdobywając doświadczenie w 2. Lidze Żużlowej.

Leszczyńskich kibiców rozpaliła jeszcze jedna informacja. FOGO Unia rozpoczęła współpracę z Leigh Adamsem – prawdziwą ikoną drużyny. Australijczyk będzie współpracować z juniorami na antypodach. Warto zwrócić także uwagę na to, że zagraniczni zawodnicy, w tym m.in. Sayfutdinov, podpisali w Lesznie długoterminowe kontrakty.

W szeregach FOGO Unii nie ma mowy o nasyceniu sukcesami i otwarcie mówi się o chęci zdobycia kolejnego złota. Podopiecznych trenera Piotra Barona stać na ponowną walkę o najwyższe cele, ale nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ wielu ekstraligowych rywali dokonało solidnych wzmocnień. Czy Unia zdoła kolejny raz obronić tytuł? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero w przyszłym sezonie.

Kadra FOGO Unii Leszno na sezon 2020:

Seniorzy:

Emil Sayfutdinov ( kontrakt do 31.10.2021)
Piotr Pawlicki (kapitan) (31.10.2020)
Janusz Kołodziej (31.10.2020)
Jarosław Hampel (31.10.2020)
Brady Kurtz (31.10.2021)
Bartosz Smektała (31.10.2020)
Jaimon Lidsey (31.10.2022)

Juniorzy:

Dominik Kubera (31.10.2020)
Szymon Szlauderbach (31.10.2020)
Kacper Pludra (31.10.2023)

Menedżer:
Piotr Baron

 

Martyna Wolnik
Joachim Piwek