Mistrz Polski bez zmian. W Falubazie długoletnie kontrakty (podsumowanie dnia)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Za nami kolejny dzień okienka transferowego. Intensywnie było w Zielonej Górze, gdzie na konferencji prasowej poinformowano, że przez najbliższe dwa sezony klub reprezentować będą Michael Jepsen Jensen oraz Martin Vaculik. Z kolei FOGO Unia Leszno oficjalnie przedstawiła skład na najbliższy rok. Na ten sam ruch zdecydowała się STAINER Unia Kolejarz Rawicz.

Falubaz Zielona Góra zorganizował konferencję, na której pojawili się prezes ZKŻ SSA Adam Goliński, Prezydent miasta Zielona Góra Janusz Kubicki oraz dwóch zawodników klubu – Michael Jepsen Jensen i Martin Vaculik. Duńczyk już wcześniej zadeklarował pozostanie w zespole, jednak na spotkaniu ogłoszono, że żużlowiec będzie reprezentować barwy klubu przez dwa najbliższe sezony. Więcej TUTAJ

Z kolei Vaculik jest nowym nabytkiem Falubazu. Wcześniej jeździł w CASH BROKER Stali Gorzów oraz GET WELL Toruń. Słowak także zdecydował się podpisać 2-letni kontrakt. – Kibice wspierają ten klub i motywują zawodników. To klub z niesamowicie dużym wsparciem kibiców – dodał zawodnik. O transferze możecie więcej przeczytać TUTAJ.

Natomiast FOGO Unia Leszno oficjalnie ogłosiła skład na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi, który zapowiedziała na mistrzowskiej fecie po finałowym spotkaniu na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Mistrz Polski wystąpi w identycznym zestawieniu, co w sezonie 2018:

Piotr Pawlicki
Emil Sayfutdinov
Janusz Kołodziej
Jarosław Hampel
Brady Kurtz
Jaimon Lidsey
Bartosz Smektała
Dominik Kubera

Menedżer: Piotr Baron

Również STAINER Unia Kolejarz Rawicz (drugoligowy klub, który współpracuje z leszczyńskim zespołem) przedstawił swój zespół na najbliższy sezon startów. Drużynę reprezentować będą Damian Baliński, Arkadiusz Pawlak (seniorzy), Tymoteusz Picz, Kacper Pludra, Krzysztof Sadurski, Szymon Szlauderbach (juniorzy), Rosjanin Pavel Nagibin, Czech Petr Chlupac oraz Australijczycy Todd Kurtz, Keynan Rew i Jaimon Lidsey. Trenerem Unii Kolejarza jest Roman Jankowski.