Miss Startu PGE Ekstraligi 2022: zgrane cheerleaderki siłą FOGO UNII Leszno

Fot. Patryk Kowalski

Z początkiem sierpnia ruszyło głosowanie na Miss Startu PGE Ekstraligi. To już ósmy raz kiedy kibice mogą zdecydować, która z kandydatek wygra tytuł i zdobędzie atrakcyjne nagrody. Głosować można do 28 sierpnia (godz. 23:59).

W tej edycji FOGO UNIĘ Leszno reprezentują Anastazja Nesterenko, Julita Malerek, Karolina Brasuń, Katarzyna Lary i Roksana Mazur. O początki związane z żużlem, co czują, gdy są częścią klubu i czym oprócz zajmują się w życiu, opowiedziały Roksana i Karolina.

Jak wyglądały początki z żużlem?

W sumie pierwszą styczność z żużlem miałam, gdy byłam na uczelni w kole naukowym. Zajmowałam się wtedy marketingiem i pisałam na Instagramie posty. Śledziłam wtedy różne eventy związane z motocyklami. Około półtorej roku temu dołączyłam do cheerleaderek i tak zaczęłam przygodę jako podprowadzająca – powiedziała Karolina Brasuń.

Moje zainteresowanie zaczęło się podczas studiów – stadion znajdował się przy mojej uczelni we Wrocławiu. Wtedy pierwszy raz z ciekawości wybrałam się na żużel. Już od pierwszego meczu pamiętam niesamowitą atmosferę, która towarzyszy mi do dzisiaj. Podprowadzającą zostałam parę lat później, kiedy otrzymałyśmy informację z naszego zespołu tanecznego – opowiada Roksana Mazur.

 Co się czuje, będąc częścią klubu?

Na pewno przeżywam każdy mecz. Będąc tak blisko toru, każde spotkanie drużyny zapiera dech w piersiach – odpowiedziała Karolina.

Są to emocje, które przeżywam razem z zawodnikami, stojąc pod taśmą jak i podczas biegu, gdy jestem na murawie. Dodatkowo także jest kapitalna atmosfera, która panuje wśród kibiców na stadionie – dodała Roksana.

 Oprócz bycia podprowadzającą podczas meczów, zajmuje się…

Na co dzień swój czas dzielę między pracę w biurze, gdzie pracuję jako asystentka Zarządu, oraz treningi taneczne w zespole cheerleaders we Wrocławiu. Dodatkowo zajmuje się sesjami zdjęciowymi jako fotomodelka jednego z butików we Wrocławiu, a także biorę udział w sesjach zdjęciowych promujących produkty lub wydarzenia – wyjaśniła Roksana Mazur

Pracuję jako inżynier. Za około rok kończę studia magisterskie, a wieczorami uczęszczam na treningi tańca. Często też biorę udział w różnych eventach sportowych, jako cheerleaderka. Sport jest częścią mojego życia – zaznaczyła Karolina Brasuń

Do 28 sierpnia można wybierać swoje faworytki na stronie speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi (Ekstraliga App). Bezpośredni LINK do głosowania: TUTAJ

Bartosz Kowalski