Miss Startu PGE Ekstraligi 2022: podprowadzające ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA z pasją do żużla

Fot. Grzegorz Misiak

Do 28 sierpnia kibice mogą oddawać swoje głosy w konkursie na Miss Startu PGE Ekstraligi. W ósmej edycji konkursu udział biorą 33 kandydatki z ośmiu klubów PGE Ekstraligi, w tym pięć podprowadzających z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa – Dżesika Małczak, Karolina Wierus, Klaudia Tylińska, Patrycja Leśniewska i Paulina Chamara.

Początki przygody z żużlem…

Moja przygoda z żużlem rozpoczęła się tak naprawdę w szkole średniej, gdyż od zawsze lubiłam sport w każdej postaci. Mieszkając w Częstochowie, grzechem było nie iść na chociaż jeden mecz Włókniarza. Po nim wiedziałam, że będę dopingować biało-zielonych częściej. Los mi sprzyjał, gdyż poznałam osoby z otoczenia, które zaprosiły mnie bliżej tego wydarzenia, a mianowicie w samo serce częstochowskiego żużla i tak zostałam podprowadzającą – powiedziała Dżesika Małczak w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Pasja do sportu towarzyszy mi od najmłodszych lat. Przez wiele sezonów trenowałam lekkoatletykę, specjalizując się w chodzie sportowym. Okres, w którym byłam czynnym sportowcem wiązał się z uporządkowanym trybem życia, gdzie zawody i emocje im towarzyszące, były jego znaczna częścią. Moja przygoda z żużlem jest wynikową pasji do sportu oraz emocji, jakie dostarcza kibicowanie naszej drużynie i potrzeby związanej z przynależnością do lokalnych wydarzeń elitarnej częstochowskiej drużyny sportowej. Początkowo uczestniczyłam w wydarzeniach sportowych jako kibic, jednak od pięciu lat z dumą mogę wspierać naszych zawodników już jako podprowadzająca – przyznała Karolina Wierus.

W dzieciństwie tata zabrał mnie na mój pierwszy mecz Włókniarza. Przez lata chodziłam na nie z tatą lub z koleżankami. W 2020 roku zdobyłam tytuł I Vice Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej i od tego wydarzenia zaczęła się moja przygoda z klubem. Jedna ze współuczestniczek konkursu zaproponowała mi udział w meczach, jako hostessa. Przez dwa sezony z radością uczęszczałam na mecze w tej roli. Na początku 2022 roku otrzymałam propozycję bycia podprowadzającą Włókniarza i bez chwili namysłu zgodziłam się. Radość mojego taty była nie do opisania – zaznaczyła Patrycja Leśniewska.

Moja przygoda z żużlem rozpoczęła się w momencie mojego pojawienia się na castingu dla podprowadzających, kiedy kompletnie nie miałam pojęcia o tym sporcie. Pierwszy mecz, pierwsze emocje, do tego porywająca atmosfera na stadionie sprawiły, że do dziś jest to moja ulubiona dyscyplina sportu. Przyznam, że odczuwam trochę żal, że nie było dane wcześniej mi go poznać jako dziecko – przyznała Paulina Chmara.

Co czuje się, będąc blisko klubu i biorąc udział w meczach?

Tak naprawdę małą częścią klubu jestem już kilka lat. Wszyscy mnie tam znają i zawsze, gdy się pojawiam, każdy wita mnie serdecznym uśmiechem. W klubie zawsze panuje miła, rodzinna atmosfera, w końcu nazywamy siebie biało-zieloną rodziną. Co do konkursu Miss Startu przyznam, że to nie pierwszy raz kiedy biorę w nim udział, jednak cieszę się, że po raz kolejny jestem w gronie kandydatek – dodała Paulina Chmara.

Biorąc pod uwagę fakt, że oprócz podprowadzających w parku maszyn nie pracują żadne inne kobiety, na pewno czuje się wyróżniona, że to ja mogę być w samym sercu całego wydarzenia – przyznała Dżesika Małczak.

Jestem bardzo dumna, że jestem częścią jednego z najlepszych klubów sportowych w Polsce. Drużyny, której kibicują moi bliscy oraz znajomi. Natomiast uczestnictwo w konkursie Miss Startu jest świetną zabawą i z pewnością będzie piękna pamiątka na lata – mówiła Karolina Wierus.

Cieszę się, że jestem częścią tak dobrze prosperującego klubu jakim jest Włókniarz Częstochowa. Jak wcześniej wspomniałam, brałam udział w konkursie Miss Polonia, więc nie jest to mój pierwszy konkurs piękności, jednakże jestem bardzo podekscytowana udziałem w wyborach Miss Startu PGE Ekstraligi 2022. Sama w poprzednich latach oddawałam głosy oraz trzymałam kciuki za dziewczyny z Włókniarza, a dziś jestem jedną z kandydatek konkursu – przyznała Patrycja Leśniewska.

Hobby lub inne zajęcie poza rolą podprowadzającej?

Poza dopingowaniem biało-zielonych, studiuje na Uniwersytecie w Częstochowie na kierunku Bezpieczeństwo narodowe oraz pracuję – powiedziała Dżesika Małczak.

Jestem studentką 3. roku pielęgniarstwa, a zarazem starostą roku. Na co dzień pracuję jako kelnerka w Hotelu Arche, gdzie nierzadko gościmy sławne osobistości. Udzielam również korepetycji z języka angielskiego – uczę tak, jak sama chciałam być uczona. Jestem bardzo zadowolona z tego, jak wygląda obecnie moje życie – wyjaśniła Patrycja Leśniewska.

Żużel odgrywa znaczną rolę w moim życiu prywatnym, gdzie czas wolny podporządkowuje pod sezon, jednak na co dzień zajmuję się pracą, pełniąc funkcję kontrolera finansowego. W wolnej chwili najczęściej biegam po parku oraz jeżdżę na rowerze. Obok sportu, moje serce wypełnia miłość do tańca i muzyki – przyznała Karolina Wierus.

Na co dzień poświęcam się swojej pracy w klinice medycznej, a wolny czas przeznaczam na podróże oraz aktywność fizyczną – zakończyła krótko Paulina Chmara.

Do 28 sierpnia można wybierać swoje faworytki na stronie speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi (Ekstraliga App). Bezpośredni LINK do głosowania: TUTAJ

Wiktoria Sztuka