Miss Startu PGE Ekstraligi 2022: podprowadzające BETARD SPARTY Wrocław – od pracy do nowej pasji

Fot. Patryk Kowalski

Do 28 sierpnia trwa głosowanie w konkursie na Miss Startu PGE Ekstraligi. W tegorocznej edycji biorą udział 33 kandydatki z ośmiu klubów najlepszej żużlowej ligi świata. BETARD SPARTĘ Wrocław reprezentują Jana Jasyszczuk, Karolina Bugno, Liudmyla Smuhlii i Maja Szostak.

Mój pierwszy mecz na stadionie i od czego to się zaczęło…

– Byłam na meczu jako grid girl. To była praca, ale naprawdę mi się podobało. Szalona atmosfera i fajne dziewczyny wokół. Zabrał mnie tam Damian, bo wcześniej nie słyszałam o żużlu. Pracuję w agencji modelek, dostałam ofertę i tak to właśnie się zaczęło – powiedziała Liudmyla Smuhlii w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

– Pierwszy raz pojawiłam się w tym sezonie na pierwszym meczu BETARD SPARTY. Tak naprawdę, kiedy zostałam podprowadzającą pierwszy raz i znalazłam się na stadionie, zobaczyłam dopiero, na czym tak naprawdę polega żużel. Zostałam podprowadzającą dzięki temu, że agencja modelek, z którą współpracuję, rozpoczęła sama współpracę z BETARD SPARTĄ Wrocław. Dzięki byciu pod taśmą, mam możliwość uczestniczenia w meczach. Udało mi się zdobyć też nową pasję, jaką jest żużel – dodała Karolina Bugno.

Stres i emocje z tym związane…

– Stres odczułam dopiero w pierwszym meczu, a potem poczułam się już bardzo komfortowo. Zaczęłam odczuwać adrenalinę i dużo emocji. Zdecydowanie teraz mniej czuję zakłopotanie przed dużą liczbą osób. Zniknął też strach i łatwiej mi znieść poznawanie nowych ludzi – podsumowała Liudmyla.

– Początkowo był duży stres, bo wraz z dziewczynami był to nasz debiut, ale dzięki paru próbom i naszej współpracy udało nam się dojść do perfekcji. Oczywiście, że dało mi to możliwość odkrycia nowej pasji i poznania ciekawych osób – przyznała Karolina.

Życie poza żużlem…

– Mam chłopaka i kota. Uwielbiam modeling i wszystko, co z tym związane. Myślę, że nadal będę chodzić na mecze jako widz. Lubię spędzać czas w domu, z kotem i książkami. Uwielbiam uprawiać sport i chodzić do studia. Interesuje się także kulinariami – wyjaśniła Liudmyla Smuhlii.

– Moją pasja jest sport. Aktualnie trenuje pole dance i gram w badmintona. Dodatkowo uwielbiam teatr współczesny, w którym jestem wolontariuszem. Ukończyłam szkołę kosmetyczną, a po wakacjach rozpoczynam studia na kierunku pielęgniarskim – zakończyła krótko Karolina Bugno.

Do 28 sierpnia można wybierać swoje faworytki na stronie speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi (Ekstraliga App).

Paulina Wiśniewska