Miśkowiak i Dróżdż w Częstochowie. Nowe umowy Miedzińskiego oraz Zagara

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Przedostatni dzień okienka transferowego przyniósł dużo informacji z obozu forBET Włókniarza Częstochowa. Nowe umowy z klubem podpisali Adrian Miedziński oraz Matej Zagar. Z kolei nowymi zawodnikami zespołu zostali Damian Dróżdż oraz junior Jakub Miśkowiak.

Dla Mateja Zagara będzie to już trzeci sezon spędzony z Lwem na piersi. Słoweniec minionych rozgrywkach PGE Ekstraligi wziął udział w 78 wyścigach i razem z bonusami zapisał na swoim koncie 135 punktów, co pozwoliło uzyskać mu średnią 1,731/bieg. Taki rezultat sprawił, że pod względem skuteczności był 25 zawodnikiem najlepszej ligi świata. Równie ważnym ogniwem w ekipie forBET Włókniarza w sezonie 2018 był Adrian Miedziński. Wychowanek GET WELL Toruń z dorobkiem 148 punktów na koncie uzyskał średnią rzędu 1,663 punktu na każdy wyścig (28. miejsce w klasyfikacji indywidualnej i najwięcej bonusów – 22).

Do obecnego składu dołączają kolejni nowi zawodnicy. Na starty w częstochowskim klubie zdecydowali się Damian Dróżdż oraz Jakub Miśkowiak. Dla pierwszego z nich to powrót do Częstochowy, gdzie wykonywał pierwsze kółka. Egzamin na certyfikat „Ż” zdał jednak w barwach Kolejarza Opole. W drużynie tej występował w latach 2013-2014. Od sezonu 2015 do października tego roku reprezentował natomiast BETARD Spartę Wrocław. Z kolei Miśkowiak będzie debiutował w PGE Ekstralidze. Młodzieżowiec wcześniej przez dwa lata startował w Orle Łódź, a licencję zdał niedawno – w 2017 roku.

We forBET Włókniarzu zdecydowali się także pozostać Leon Madsen oraz Fredrik Lindgren. Nowym zawodnikiem został Paweł Przedpełski.

Źródło: wlokniarz.com