Minimalne zwycięstwo FOGO UNII Leszno w sparingu

Fot. Marcin Kubiak

Na wymagającym torze FOGO UNIA Leszno wygrała w sparingowym pojedynku z STELMET FALUBAZEM Zielona Góra. Podopieczni Piotra Barona pokonali rywali 45:44, a sporo punktów do dorobku leszczynian dołożyli młodzieżowcy.

Zespół FOGO UNII Leszno przystąpił do rywalizacji bez Janusza Kołodzieja, natomiast w ekipie z Zielonej Góry nie wystąpił Piotr Protasiewicz. Duży udział w meczu miała młodzież, która wielokrotnie zastępowała starszych kolegów. Na wymagającej nawierzchni kilka razy było dość groźnie, ale zawodnicy obu ekip dobrze radzili sobie w trudnych warunkach pogodowych. Wynik przez cały mecz oscylował w granicach remisu, a ostatecznie o punkt lepsi byli gospodarze.

Na wyróżnienie zapracowali sobie juniorzy w obu zespołach. Hubert Jabłoński wywalczył 9 punktów oraz bonus, a Maksym Borowiak 6 „oczek” i bonus zawdzięczał m.in. pokonaniu Rohana Tungate’a. W STELMET FALUBAZIE Zielona Góra najlepszy był Jan Kvech. Młody Czech zdobył 9 punktów i dwukrotnie przyjechał do mety przed Jasonem Doyle’em. Dobrze spisał się również krajowy młodzieżowiec, Dawid Rempała.

Wyniki (za speedwaynews.pl):

FOGO UNIA Leszno 45

9. Jason Doyle – 9
10. Keynan Rew – 1
11. David Bellego – 8
12. Jaimon Lidsey – 2+1
13. Piotr Pawlicki – 6
14. Antoni Mencel – 4+2
15. Hubert Jabłoński – 9+1
16. Maksym Borowiak – 6+1

STELMET FALUBAZ Zielona Góra – 44

1. Jan Kvech – 9
2. Krzysztof Buczkowski – 7+2
3. Damian Pawliczak – 6
4. Rohan Tungate – 5
5. Max Fricke – 8+2
6. Dawid Rempała – 8
7. Fabian Ragus – 1
8. Mateusz Tonder – 0
9. Nile Tufft – 0

Joachim Piwek