MIMP (Ostrów): Wiktor Jasiński najlepszy

Fot. Patryk Kowalski

Zwycięstwem Wiktora Jasińskiego zakończyła runda eliminacyjna Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Ostrowie Wielkopolskim. Podium uzupełnili Jakub Poczta i Piotr Gryszpiński.

Nerwowo rozpoczęły się ostrowskie zawody. Już w 1. biegu z torem zapoznali się wszyscy uczestnicy gonitwy. Wszyscy jednak mogli kontynuować jazdę. Niestety, nie był to koniec upadków. Na początku drugiej serii upadł Mateusz Bartkowiak, który wycofał się z zawodów. Ze względu na problemy sprzętowe, w eliminacjach nie wystąpił Kamil Nowacki.

Zawody padły łupem Wiktora Jasińskiego. Reprezentant MOJE BERMUDY STALI Gorzów przegrał tylko raz w ciągu całych zawodów. Lepszy okazał się Sebastian Szostak, który ostatecznie nie awansował do finału. Koledzy z drużyny Szostaka spisali się jednak nieco lepiej. Zarówno Poczta, jak i Krawczyk, awansowali do finałowych zawodów. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Piotr Gryszpiński, który zajął najniższy stopień podium. Awans uzyskało pięciu najlepszych zawodników.

Wyniki:

 1. Wiktor Jasiński – 14
 2. Jakub Poczta – 13
 3. Piotr Gryszpiński – 12
 4. Jakub Krawczyk – 11
 5. Krzysztof Sadurski – 11
 6. Sebastian Szostak – 10
 7. Wiktor Rafalski – 10
 8. Krzysztof Lewandowski – 8
 9. Franciszek Karczewski – 7
 10. Alan Szczotka – 6
 11. Hubert Ścibak – 5
 12. Amadeusz Szulist – 4
 13. Oliwier Ralcewicz – 3
 14. Mateusz Bartkowiak – 2
 15. Mikołaj Czapla – 1
 16. Kamil Nowacki – ns

 

Źródło: speedwaynews.pl

Bartosz Michalak