MIMP (Opole): Pewny awans Przemysława Liszki

Fot. Ewelina Włoch

W Opolu odbył się jeden z trzech turniejów eliminacyjnych Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Przed turniejem wiadomo było, że awans do finału zmagań rozgrywanych 10 lipca w Zielonej Górze uzyska najlepsza piątka zawodników plus zawodnik rezerwowy.

Pierwsza seria nie przyniosła niespodziewanych rozstrzygnięć, choć za takie można było uznać wykluczenie za dotknięcie taśmy w 3. biegu jednego z faworytów do awansu Fabiana Ragusa. Gonitwę tę wygrał inny z zawodników z aspiracjami Kacper Pludra, przywożąc za plecami między innymi swojego kolegę z leszczyńskiego zespołu Damiana Ratajczaka. O wyrównanym poziomie opolskich zawodów świadczy fakt, że po drugiej serii startów nie było już zawodnika, który mógłby pochwalić się kompletem punktów. Najlepiej na opolskim owalu w tej fazie zawodów radzili sobie: Mateusz Tudzież, Przemysław Liszka oraz Denis Zieliński, którzy zdobyli po 5 punktów.

Trzecią serię na czele klasyfikacji mógł zakończyć zawodnik ROW-u Rybnik Mateusz Tudzież, ale w 12. biegu, jadąc na drugiej pozycji upadł na tor i został wykluczony z powtórki do tego wyścigu. Najlepsi po trzech seriach startów, był zgodnie z przewidywaniami Przemysław Liszka oraz co mogło nieco zaskakiwać wychowanek tarnowskiej Unii Dawid Rempała, którzy jako jedyni z całej stawki wywalczyli po 7 punktów.

Kolejne dwie serie potwierdziły dobrą formę faworytów do awansu. Ostatecznie Przemysław Liszka z dorobkiem 13 punktów zwyciężył w opolskich eliminacjach MIMP.  Z biegu na bieg rozkręcał się zawodnik FOGO Unii Leszno Damian Ratajczak, który po słabszym początku, w dwóch ostatnich startach zwyciężał i zajął finalnie drugie miejsce z 11 punktami na koncie. Dość niespodziewanie trzecie miejsce w zawodach, również z 11 punktami, zajął zawodnik Unii Tarnów Dawid Rempała.  O awansie pozostałej dwójki zadecydował dodatkowy biegu, w którym uczestniczyli zawodnicy, którzy zgromadzili po 10 punktów. Skład finału uzupełnili: Mateusz Panicz, Kacper Pludra. Natomiast Fabian Ragus ostatecznie w zielonogórskich zawodach MIMP będzie rezerwowym.

Wyniki (za WP Sportowe Fakty):

 1. Przemysław Liszka – 13
 2. Damian Ratajczak – 11
 3. Dawid Rempała – 11
 4. Mateusz Panicz – 10+3
 5. Kacper Pludra – 10+2
 6. (rez) Fabian Ragus – 10+1
 7. Marcel Studziński – 9
 8. Mateusz Tudzież – 9
 9. Kacper Grzelak – 8
 10. Denis Zieliński – 8
 11. Jakub Osyczka – 4
 12. Kajetan Kupiec – 4
 13. Karol Żupiński – 4
 14. Marcel Krzykowski – 4
 15. Wiktor Przyjemski – 3
 16. Seweryn Orgacki – 3

 

 

Rafał Borek