Milik i Huckenbeck z dzikimi kartami na kolejne rundy FIM SPEEDWAY GRAND PRIX

W ostatnim czasie organizatorzy cyklu FIM SGP ogłosili dzikie karty na kolejne rundy po ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warszawa na PGE Narodowym. Turnieje odbędą się w Pradze oraz Teterow.

Zawodnik zespołu CELFAST Wilki Krosno, Vaclav Milik otrzymał dziką kartę na FIM SPEEDWAY GRAND PRIX of CZECH REPUBLIC, które tradycyjnie odbędzie się na obiekcie Marketa Stadium mieszczącej się w Pradze.

Zawody odbędą się 3 czerwca i będzie to 3. runda zmagań o miano najlepszego żużlowca świata. Z całą pewnością sympatyczny Czech, który pojawi się w turnieju z dziką kartą po raz dziewiąty chciałby nawiązać do sukcesu z sezonu 2017, w którym stanął na najniższym stopniu podium obok Grega Hancocka oraz Jasona Doyle’a, zostawiając za swoimi plecami Patryka Dudka.

Rezerwę toru w 3. rundzie Speedway Grand Prix stanowić będą Jan Kvěch i Eduard Krčmář.Zaledwie tydzień później, bo już 10 czerwca odbędzie się 4. runda zmagań o indywidualne mistrzostwo świata. FIM SPEEDWAY GRAND PRIX of GERMANY odbędzie się w niemieckim Teterow, a dziką kartę ponownie przyznano Kai’owi Huckenbeckowi. Zawodnik na co dzień jeżdżący w eWinner 1. Lidze Żużlowej w barwach TRANS MF Landshut Devils , na niemieckiej Ziemi w zawodach o mistrzostwo świata wystąpi już po raz czwarty. Najlepszy wynik osiągnął w sezonie 2022, gdzie zajął 7 miejsce.
Na Bergring Arena, gdzie odbędą się wspomniane zawody rezerwę toru stanowić będą jego rodacy – Norick Blödorn i Michael Härtel,