Mikkel Michelsen ponownie najlepszy w Memoriale Idzikowskiego i Czernego

26.03.2023 08:38

Zwycięstwem Mikkela Michelsena zakończyła się 49. edycja Memoriału Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie. Zawodnicy WŁÓKNIARZA zdominowali zawody i zajęli wszystkie miejsca na podium.

Żużlowcy miejscowego klubu byli zdecydowanymi faworytami imprezy i zgodnie z oczekiwaniami nie dali większych szans gościom z zewnątrz. Częstochowianie zajęli sześć z siedmiu pierwszych miejsc. Między nich zdołał się wedrzeć jedynie Wiktor Przyjemski, który z 10 punktami na koncie zajął piątą lokatę.

Rozegranie imprezy nieco utrudniały warunki atmosferyczne. Deszcz zaczął padać podczas pierwszej serii startów, następnie ustał i ponownie dał o sobie znać kilka chwil później. W międzyczasie nie obyło się także niestety bez upadków. Bardzo groźne wyglądała kraksa z 8. biegu, kiedy Mateusz Szczepaniak przefrunął nad dmuchaną bandą. Na szczęście żużlowiec ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz zdołał pozbierać się o własnych siłach.

Na częstochowskim torze od początku najlepiej czuł się Michelsen. Nowy nabytek klubu spod Jasnej Góry przegrał tylko ze wspomnianym Przyjemskim, a 14 “oczek” na jego koncie wystarczyło do drugiego z rzędu triumfu w Memoriale Idzikowskiego i Czernego. W biegu dodatkowym inny nowy zawodnik WŁÓKNIARZA Częstochowa, Maksym Drabik, pokonał kapitana biało-zielonych, Leona Madsena. Po niemrawym początku rozkręcił się też Kacper Woryna, który z 11 punktami zajął 4. miejsce.