Miejsca w IMP 2022 obsadzone. Pierwsza finałowa runda w Grudziądzu

Znani są już wszyscy finaliści, którzy wystąpią w decydującej fazie CANAL+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Półfinał w Gdańsku wygrał Kacper Woryna, a oprócz niego miejsca wywalczyło siedmiu zawodników. Ogłoszono także miejsce pierwszej rundy, które odbędzie się w Grudziądzu (9 lipca).

Gdański półfinał, który był przepustką do finałowych odsłon IMP wygrał Kacper Woryna, a za jego plecami uplasował się kolega z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA – Bartosz Smektała. Podium uzupełnił Przemysław Pawlicki (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz).

Stawkę finalistów z gdańskich zawodów uzupełnili: Krzysztof Kasprzak, Tobiasz Musielak, Jarosław Hampel, Jakub Jamróg i Grzegorz Zengota. W biegu dodatkowym o miejsce pierwszego rezerwowego zmierzyli się Mateusz Cierniak i Krzysztof Buczkowski. Górą był junior MOTORU Lublin.

Wcześniej miejsca w finałach CANAL+ Online IMP mieli zagwarantowany: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski i Jakub Miśkowiak. Dziką kartę od organizatorów otrzymał Dominik Kubera.