Między ustami a brzegiem pucharu – przed ligowym finałem

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Szampany G.H. Mumm, dedykowane podium, puchar z wygrawerowaną nazwą klubu, szarfa dla prezesa i wreszcie  medale dla sztabu szkoleniowego i zawodników. To wszystko czekać będzie na FOGO Unię Leszno i CASH BROKER Stal Gorzów po niedzielnym finale PGE Ekstraligi.

16 hostess z szampanami G.H. Mumm uświetni kolejny finał Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu. Gdy dodać do tego komplet publiczności na stadionie im. Alfreda Smoczyka i zapowiadane atrakcje związane z transmisją telewizyjną nSport+, to szykuje się nam naprawdę wystrzałowy finał rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata.

Przygotowania do niego już ruszyły. W sobotę w Lesznie rozpoczną się montaże podium, pojawi się też puchar przechodni i medale, które dostarczy Ekstraliga Żużlowa. Do dekoracji po zawodach zawodnicy wyjadą autami.

Listy imienne do odbioru medali zostały już do nas – zgodnie z regulaminem – przesłane – mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.W Lesznie medale odbierać będzie po dziewięciu zawodników z każdej drużyny, prezes każdego klubu, a także trenerzy, menedżerowie i kierownicy obu drużyn. Jest tylko jedna niewiadoma – kto odbierze złote, a kto srebrne – dodaje.

Ustalenia są jasne, oprócz 9 zawodników zgłoszonych przez kluby, medale złote i srebrne odbiorą prezesi Piotr Rusiecki i Ireneusz Maciej Zmora, a także Piotr Baron, Roman Jankowski i Mateusz Gryczka oraz Stanisław Chomski, Piotr Paluch i Krzysztof Orzeł.

Fakty

1 – pierwszy raz w sezonie 2018 Drużynowy Mistrz Polski na żużlu otrzyma trofeum przechodnie Ekstraligi Żużlowej

2 – tyle tytułów Miss Startu PGE Ekstraligi mają na swoim koncie podprowadzające Falubazu Zielona Góra, jeszcze żadna leszczynianka/gorzowianka nie sięgnęła po ten sukces. Głosowanie finałowe na nową miss trwa do końca września.

3 – tyle złotych medali DMP wywalczyli żużlowcy z Leszna w okresie, gdy rozgrywkami zarządza Ekstraliga Żużlowa

4 – 8 października w ATM Studio odbędzie się 4. w historii PGE Ekstraligi Gala podsumowująca sezon

44 – tyle transmisji LIVE meczów PGE Ekstraligi odbędzie się w sezonie 2018

64 – tyle meczów PGE Ekstraligi rozgrywanych jest w jednym sezonie, czekamy jeszcze tylko na dwa: w Lesznie i Częstochowie

10.302 – tyle wynosi średnia frekwencja na pojedynczym meczu PGE Ekstraligi

650.059 – tyle wynosi liczba widzów, którzy obejrzeli 17 rund rozgrywek PGE Ekstraligi