Michał Świącik i Jarosław Hampel o przygotowaniach do PGE Ekstraligi 2020

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Prezes częstochowskiego klubu oraz zawodnik FOGO Unii Leszno byli gośćmi „Poranku z Polsatem Sport”. Obaj rozmówcy przybliżyli przygotowania do sezonu 2020, zarówno od strony działania klubu, jak i żużlowca.

Wbrew pozorom, przygotowania do tego sezonu są cięższe niż w normalnym sezonie. Reżim sanitarny, nałożony na kluby żużlowe i piłkarskie, powoduje niespotykaną wcześniej ilość obowiązków. Jeżeli chodzi o tor, to przygotowujemy go tak, jak zazwyczaj. Natomiast dla samych zawodników jest to dodatkowe wyzwanie, również psychologiczne. My w Częstochowie robimy wszystko, żeby skoszarowanym zawodnikom te życie umilić. Jest ciężko, ale to jest żużel. Radzimy sobie dobrze i nie narzekamy – powiedział prezes ELTROX Włókniarza Częstochowa.

W moim momencie kariery trzeba włożyć więcej energii, żeby być przygotowanym do sezonu w stu procentach. Etap ten trochę się zmienił, trochę się poprzestawiało, ale istotą było podtrzymywanie treningów i poradzić sobie z tym, że nie można było wychodzić. U mnie przeszło to bez żadnych zakłóceń. Teraz nie ma przeszkód i czuje się gotowy do sezonu – wyjaśnił Jarosław Hampel.

Więcej w materiale na stronie Polsatu Sport.