Michael Jepsen Jensen zostaje w Falubazie

Fot. Michał Szmyd
Fot. Michał Szmyd

Falubaz Zielona Góra utrzymał się w PGE Ekstralidze, pokonując w meczach barażowych ROW Rybnik. Jednym z bohaterów zespołu był Michael Jepsen Jensen, który walnie przyczynił się do pozostania w najlepszej lidze świata. Teraz Duńczyk zdecydował się pozostać na kolejny sezon w zielonogórskiej drużynie.

Transfer Michaela Jepsena Jensena do Falubazu okazał się strzałem w dziesiątkę. Duńczyk był obok Patryka Dudka najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. W 73 spotkaniach zdobył 128 punktów i 12 bonusów, co dało mu średnią 1.918 i 16. miejsce w klasyfikacji. Duńczyk świetnie spisał się przede wszystkim w meczach barażowych, w których łącznie zdobył 28 punktów.

– Z dużą radością informuję, że zdecydowałem reprezentować Falubaz Zielona Góra w sezonie 2019. Ten sezon był dla mnie bardzo ważny. Zrobiłem duży krok naprzód, a wsparcie i zaufanie ze strony klubu bardzo mi w tym pomogły. Przede mną kolejne wyzwania i wierzę, że dzięki  jeździe w Zielonej Górze, uda mi się je zrealizować. Bardzo dziękuję całemu klubowi, miastu i przede wszystkim kibicom za rok 2018. Już nie mogę się doczekać nowego sezonu – powiedział Jepsen Jensen.

Tym samym Duńczyk  dołącza do Piotra Protasiewicza i Patryka Dudka, którzy we wrześniu poinformowali o dalszej jeździe w Zielonej Górze.

Źródło: zuzel.falubaz.com