Michael Jepsen Jensen czuje się przygotowany do sezonu. 60 godzin z Falubazem już 6 marca

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Michael Jepsen Jensen po dobrym sezonie 2018 na pewno będzie chciał utrzymać wysoką formę. Jak zawodnik przyznaje zima mija mu dobrze. – Czuje się przygotowany. Czekam na pierwsze starty za parę tygodni – zaznaczył Duńczyk. Żużlowiec, razem z resztą drużyny, weźmie udział w kolejnej edycji akcji „60 godzin z Falubazem”, która startuje już 6 marca.

Duńczyk był jednym z uczestników obozu Falubazu Zielona Góra. Zawodnicy spędzili go na sportowo, ale ważnym czynnikiem była wzajemna integracja. – Obóz buduję drużynę. Mamy sporo różnych rozmów, niż te na torze. Sprawia to, że patrzymy na siebie odrobinę inaczej, niż robiliśmy to do tej pory. Na pewno to pomaga – powiedział Jepsen Jensen specjalnie dla speedwayekstraliga.pl.

Wspólnie spędzony czas czy treningi na pewno pomagają być jednością w zespole. Dlatego, korzystając z uroków zimy, zawodnicy wybrali się między innymi na narty biegowe. – Ja i Mads Hansen w końcu zaczęliśmy pracować wspólnie i nie sądzę, by było to aż takie złe. Po prostu robimy coś dla treningu i myślę, że jest dobrze – zaznaczył żużlowiec.

Mimo dobrego, zimowego przygotowania, Jepsen Jensen woli zdecydowanie cieplejsze miejsca. Tak, jak miało to miejsce w przypadku wyjazdu reprezentacji Danii do hiszpańskiej Fuerteventury. – Dla mnie lepiej byłoby z odrobiną lata. Obóz w miejscu, gdzie jest ciepło byłby dla mnie lepszy, ale w górach nie jest najgorzej. Nie miałem wakacji. Oczywiście miałem czas wolny pomiędzy świętami a nowym rokiem. Odpocząłem, ale nie podróżowałem ­– powiedział redakcji speedwayekstraliga.pl zawodnik Falubazu Zielona Góra.

Michael Jepsen Jensen swój pierwszy mecz sezonu 2019 z zielonogórską drużyną rozegra już 5 kwietnia na swoim torze przeciwko GET WELL Toruń. Wcześniej jednak zaplanowane są sparingi z FOGO Unią Leszno, ROW-em Rybnik czy niemieckim MCS Wolfe.

Z kolei, jak donosi strona zuzel.falubaz.com, 6-8 marca odbędzie się czwarta edycja akcji „60 godzin z Falubazem”. Przez trzy dni cała drużyna pojawi się w kilkunastu miejscach, spotka z kibicami oraz sponsorami, wystąpi na scenie, a także weźmie udział w treningu piłkarskim. To dla żużlowców ostatnia okazja do wspólnego spędzenia czasu przed powrotem na tor.

Pierwszego dnia spotkają się ze sponsorami, dziennikarzami, a także wezmą udział w sesji zdjęciowej. Na wieczór zaplanowano trening z młodymi piłkarzami Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego Falubaz. Zawodnicy tego dnia zaprezentują się także na scenie – po raz drugi odbędą się kabaretowe improwizacje, w których udział wezmą żużlowcy oraz członkowie grupy Siedem Razy Jeden.

Na czwartek (7 marca) zaplanowano finałową galę Przedszkolnego Przeglądu Dopingu, wizytę w siedzibie jednego ze sponsorów, a z zielonogórskimi radnymi żużlowcy zmierzą się w turnieju w kręgle.

W piątek rano (8 marca) Falubaz zamelduje się w Krośnie Odrzańskim na spotkaniu z uczniami miejscowego Gimnazjum. Następnie, już w Zielonej Górze, wezmą udział w finale Falubazowych Klas, a wieczorem zmierzą się z kibicami w III Falubazowym Quizie Żużlowym (więcej informacji TUTAJ).

Konrad Fligier