MEP: Brytyjczycy i Duńczycy z awansem do finału

11.07.2021 09:31

Zwycięstwem reprezentacji Wielkiej Brytanii zakończył się półfinał Mistrzostw Europy Par na torze w Debreczynie. Oprócz zespołu z wysp, awans wywalczył również duński duet. Mimo starań Martina Vaculika, Słowacy zajęli trzecią lokatę.

Najlepiej w zawody weszli Mads Hansen oraz Kevin Juhl Pedersen. Duńczycy m.in. dość niespodziewanie pokonali podwójnie Martina Vaculika. W kluczowym pojedynku z Brytyjczykami reprezentanci kraju Hamleta jednak polegli, a do triumfu znacznie przybliżyli się Adam Ellis, Chris Harris oraz Tom Brennan.

Ostatecznie to właśnie Brytyjczycy sięgnęli po zwycięstwo, a drugie miejsce zajęła reprezentacja Danii. To te dwie ekipy wywalczyły awans do finału Mistrzostw Europy Par. Vaculik robił, co mógł, jednak podwójna porażka w bezpośrednim starciu z Duńczykami pozbawiła Słowaków szans na awans. Zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów był najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobył 16 punktów.

Czwarte miejsce z 18 punktami zajęli Ukraińcy, dla których 10 punktów oraz 2 bonusy zdobył znany polskim fanom Marko Lewiszyn. Za ich plecami z 12 “oczkami” sklasyfikowani zostali Węgrzy, a o punkcik mniej zdobyli Holendrzy. W turnieju półfinałowym brali również udział przedstawiciele Węgierskiego Związku Motorowego (MAMS), którzy zastąpili wycofanych kilka dni przed zawodami Rosjan, jednak nie zostali oni sklasyfikowani ze względu na regulamin.

Finał Mistrzostw Europy Par odbędzie się w sobotę, 24 lipca na torze we francuskim Macon. Oprócz reprezentantów gospodarzy, Brytyjczyków i Duńczyków, o mistrzostwo Starego Kontynentu powalczą Polacy, Czesi, Łotysze oraz Włosi.