Memoriał Tomasza Jędrzejaka otworzy sezon we Wrocławiu

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W niedzielę, 31 marca 2019 roku, zgodnie z obietnicą złożoną już kilka miesięcy temu, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się Memoriał Tomasza Jędrzejaka. W wydarzeniu upamiętniającym zawodnika wrocławskiego klubu pojadą mistrz Świata, Tai Woffinden, oraz Maciej Janowski.

Dochód z imprezy zostanie przekazany żonie i córkom wieloletniego kapitana wrocławskiej Sparty. Zawodnicy wystartują w Memoriale na własny koszt, a wszystkie osoby zaangażowane w jego organizację będą pracowały społecznie. W zawodach na pewno wystartują liderzy BETARD Sparty WrocławMaciej Janowski i Tai Woffinden.

Tomek był wspaniałym zawodnikiem, naszym kapitanem i przyjacielem, dla wielu wzorem do naśladowania. Ten Memoriał jest dla nas bardzo ważny. Wierzę, że będzie też nadzwyczajnym wydarzeniem dla całej żużlowej Polski. Bardzo zależy nam na tym, aby Memoriał Tomasza Jędrzejaka miał wysoką rangę. Organizacja tego turnieju na otwarcie sezonu żużlowego 2019, właśnie temu ma służyć – mówi Krystyn Kloc, przewodnicząca Rady Nadzorczej.

Tomasz Jędrzejak w stolicy Dolnego Śląska i w klubie spędził 12 sezonów. W tym czasie sięgnął po dwa tytuły Drużynowego Wicemistrza Polski, a także po najcenniejsze trofeum w karierze – Indywidualne Mistrzostwo Polski.

Informacja prasowa