Media przed sezonem w PGE Ekstralidze

Fot. Kamil Woldański

Trwają procesy akredytacyjne w klubach PGE Ekstraligi. Media od nowego sezonu czeka kilka nowości – jedną z nich będzie szersza współpraca z rzecznikami prasowymi klubów.

Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym w tym sezonie w PGE Ekstralidze wprowadzone będzie nowe miejsce – Ekstraliga Media Center. To właśnie tam po meczach przedstawiciele mediów będą realizowali wywiady i pracowali na tle specjalnej ścianki w koordynacji z rzecznikami prasowymi gości i gospodarzy oraz sztabami szkoleniowymi i zawodnikami.

Rzecznicy prasowi klubów PGE Ekstraligi w sezonie 2022:

Zmianie uległa w PGE Ekstralidze procedura akredytacji. Przed sezonem 2022 zarówno procesy akredytacyjne na wszystkie mecze (tzw. akredytacje stałe), jak również pojedyncze akredytacje można uzyskiwać za pomocą platformy accredito.com – gdzie dostępne są także wiadomości z klubów w postaci newsletterów.

Tak jak do tej pory, w PGE Ekstralidze odbywać będą się konferencje prasowe na potrzeby telewizji w Mix Zone TV z udziałem zawodników z każdej drużyny – wskazanych przez telewizję (po jednym przedstawicielu drużyny).

Zawodnicy nie uczestniczący w tej aktywności będą musieli pozostawać do dyspozycji mediów przez co najmniej 30 minut po zakończeniu ostatniego biegu (w Ekstraliga Media Center), a więc w obrębie dojścia do parku maszyn/paddocku.

Przed każdą rundą PGE Ekstraligi, gospodarze (organizatorzy) będą zobowiązani do przeprowadzenia przedmeczowej konferencji prasowej (online lub stacjonarnie) zgodnie z terminarzem rozgrywek, z udziałem co najmniej jednego zawodnika i trenera gospodarzy oraz zapewnić zdalne połączenie/nagranie z zawodnikiem lub przedstawicielem sztabu szkoleniowego gości. Komunikacja dotyczące terminów i zgłoszeń będzie również prowadzona za pośrednictwem accredito.com i rzeczników prasowych.

Od sezonu 2022 w PGE Ekstralidze zapewniona zostanie dla fotoreporterów (w wyznaczonej strefie każdego ze stadionów) platforma do wykonywania zdjęć i dostęp do wydzielonego łącza internetowego.

Kluby będą miały również obowiązek zorganizowania dnia medialno – treningowego z obowiązkową obecnością wszystkich zawodników kadry klubowej na dany sezon w kombinezonach i z motocyklami w terminie do 3 dni przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi.