Mecze z niespodziankami? – zapowiedź 12. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Przemysław Gąbka

Dwa niedzielne mecze, mimo że teoretycznie wynikowo dość łatwe do przewidzenia, to w przypadku niespodzianki mogą doprowadzić do zagęstnienia sytuacji w górnej części tabeli PGE Ekstraligi. Transmisje LIVE z meczów we Wrocławiu i w Toruniu w nSport+.

Wrocławianie są zdecydowanym faworytem tego meczu, dodatkowo przystępują do niego z 14-punktową zaliczką ze spotkania w Częstochowie. Goście wciąż walczą o fazę finałową, obecnie do gwarantującego walkę o medale czwartego miejsca tracą trzy punkty. Rok temu częstochowianie we Wrocławiu zremisowali, teraz jednak taki wynik nie będzie w pełni satysfakcjonujący dla gości spod Jasnej Góry. Dużo z pewnością w tym meczu będzie zależeć od postawy Fredrika Lindgrena, do którego formy w meczach ligowych kibice mieli ostatnio sporo wątpliwości. Wygrana wrocławian pozwoli im na powrót lidera, który po piątkowych meczach chwilowo stracili na rzecz MOJE BERMUDY STALI Gorzów.

25.07, godz. 16:30 BETARD SPARTA Wrocław – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa (pierwszy mecz 52:38)
Transmisja LIVE nSport+ (studio od 16:00)

Studio: Michał Łopaciński, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz
Kontroler motocykli: Grzegorz Sokołowski

Kibice i żużlowcy z Lublina, przed rozpoczęciem meczu w Toruniu, będą już znać rezultat z Wrocławia. Potencjalna niespodzianka, sprawiona przez częstochowian, przy jednoczesnej wygranej lublinian „za trzy” sprawi, że MOTOR zbliży się w tabeli do ekipy Dariusza Śledzia na jeden punkt. Porażka na własnym torze nie pogorszy, przynajmniej chwilowo, sytuacji torunian. Nadal pozostaną oni na 6. miejscu, a losy utrzymania/spadku będą się rozstrzygać w ostatnich kolejkach rundy zasadniczej. Ostatnia potyczka obu drużyn, jeszcze w sezonie 2019, zakończyła się triumfem lublinian w stosunku 53:37. Bardzo podobnej przewagi goście będą bronić teraz. Do Torunia przyjeżdżają z 12-punktowym zapasem z 5. kolejki.

25.07, godz. 19:15 EWINNER APATOR Toruń – MOTOR Lublin (mecz z telemetrią, 1. spotkanie 39:51) 
Transmisja LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Patryk Malitowski
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporterzy: Karolina Wieszczycka, Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód
Komisarz techniczny: Błażej Demski

 

Tomasz Kania