Mecze o stawkę w Gorzowie i Grudziądzu – zapowiedź 14. kolejki PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Już w piątek dwie z czterech drużyn, które będą rywalizować w ramach 14. kolejki PGE Ekstraligi, zakończą swoje zmagania w tym sezonie najlepszej żużlowej ligi świata. Jedna z nich będzie walczyć o medale, kolejna będzie czekać na rywala w pojedynku barażowym o utrzymanie. Transmisja LIVE z obu spotkań w Eleven Sports 1.

Pierwszy pojedynek w Gorzowie teoretycznie i praktycznie większe znaczenie ma dla TRULY.WORK Stali Gorzów. Podopieczni Stanisława Chomskiego mają szansę na opuszczenie siódmego, zagrożonego barażami miejsca. Aby to zrobić, muszą się stać dwie rzeczy. Gorzowianie muszą wygrać z częstochowianami i liczyć na porażkę SPEED CAR Motoru Lublin w Grudziądzu. Częstochowianie z kolei, w teorii, mogą jeszcze zająć 3. miejsce w tabeli, i tym samym uniknąć pojedynku ze zwycięzcą rundy zasadniczej. Aby jednak tak się stało, po pierwsze musieliby wygrać „za trzy” w Gorzowie, a po drugie liczyć na to, że STELMET Falubaz Zielona Góra polegnie w wyjazdowym meczu w Toruniu. Realne? Równie realne, co mało prawdopodobne.

godz. 18:00 TRULY.WORK Stal Gorzów – forBET Włókniarz Częstochowa
Pierwszy mecz: 43:47
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Studio: Marcelina Rutkowska
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Bilety: Normalny od 29 zł, ulgowy od 25 zł do kupienia TUTAJ

Podobny korespondencyjny pojedynek będzie się toczył w Grudziądzu. W nim zmierzą się dwie drużyny, które bezpośrednio sąsiadują ze sobą w tabeli PGE Ekstraligi. Dla gospodarzy będzie to przede wszystkim szansa na godne i honorowe pożegnanie się z rozgrywkami w sezonie 2019. Dla lublinian będzie to szansa na wyprzedzenie MRGARDEN GKM-u w tabeli przysłowiowym „rzutem na taśmę”. Dodatkowo, podopiecznych Jacka Ziółkowskiego i Macieja Kuciapy mogą motywować dwie kwestie. Pierwsza związana z chęcią utarcia nosa tym, którzy wieszczyli zespołowi krótką przygodę w PGE Ekstralidze, druga związana z uniknięciem baraży. Lublinianie przystąpią do piątkowego meczu ze znajomością wyniku częstochowsko-gorzowskiej potyczki, co w pewnym sensie da im odpowiedź na pytanie, jaki rezultat w ich spotkaniu będzie dla nich satysfakcjonujący. Emocje tak, czy tak powinny być gwarantowane!

godz. 20:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – SPEED CAR Motor Lublin
Pierwszy mecz: 41:49
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: Normalny od 30 zł, ulgowy od 40 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Przypominamy, że cały czas trwa głosownie na Miss Startu PGE Ekstraligi, najlepszej żużlowej ligi świata. 1 sierpnia ruszyły eliminacje, po których do finału awansuje osiem uczestniczek, po jednej z każdego klubu najlepszej żużlowej ligi świata. Pierwsza część konkursu potrwa do 25 sierpnia. Głosować można TUTAJ.

Tomasz Kania