Mecze „o coś” w Lublinie i Zielonej Górze – zapowiedź niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Po piątkowych, pierwszych rozstrzygnięciach w tabeli PGE Ekstraligi nadchodzi pora na niedzielne mecze, które poza dużą dawką emocji, powinny także udzielić kibicom odpowiedzi na wiele pytań. Transmisja LIVE z Lublina oraz Zielonej Góry w nSport+.

Na pierwszy „ogień” pójdzie rywalizacja lubelsko-gorzowska. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli PGE Ekstraligi i od tego pojedynku w dużej mierze będzie zależeć ich pozycja po rundzie zasadniczej. Gospodarze tracą do gości 2 punkty, co oznacza, że przy ewentualnej wygranej za 3 „oczka”, wskoczą na siódme miejsce w tabeli, spychając ich do konieczności bronienia swojego ekstraligowego bytu w barażach. Wygrana gorzowian w żadnym stopniu nie przybliży ich do fazy play-off. Piątkowy rezultat w Częstochowie i zbyt duża strata w stosunku do ekipy prowadzonej przez Marka Cieślaka oznacza, że jedyne, co podopieczni Stanisława Chomskiego mogą osiągnąć w tym meczu, to spokojne zapewnienie sobie miejsca na sezon 2020. 12 kwietnia w Gorzowie lublinianie przegrali ośmioma punktami, tak więc kwestia wygranej i zdobycia punktu bonusowego może być sprawą otwartą.

16:45 SPEED CAR Motor Lublin – TRULY.WORK Stal Gorzów
Pierwszy mecz: 41:49
LIVE nSport+ (studio od 16:15)
Studio: Jakub Zborowski, Robert Wardzała
Komentarz: Tomasz Dryła, Piotr Świderski
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak

„O coś” pojadą także żużlowcy z Zielonej Góry i Wrocławia. Tutaj, podobnie jak w przypadku pierwszego niedzielnego meczu, spotkają się ze sobą dwie sąsiadujące ze sobą drużyny w tabeli. Z tą różnicą, że nawet zielonogórska wygrana „za 3” nie pozwoli im wyprzedzić w tabeli swoich niedzielnych rywali. Zielonogórzanie po dwunastu meczach mają na swoim koncie 19 punktów, wrocławianie tych oczek zdobyli 23. Podobnie jak w przypadku meczu w Lublinie, tak i w tym przypadku w pierwszym spotkaniu lepsi o osiem punktów okazali się gospodarze (49:41 dla BETARD Sparty). Wygrana z bonusem pozwoli żużlowcom STELMET Falubazu z optymizmem patrzeć w przyszłość – w ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z GET WELL Toruń. Wrocławian z kolei czeka dużo cięższa przeprawa na własnym obiekcie z obrońcami mistrzowskiego tytułu.

19:30 STELMET Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław
Pierwszy mecz: 41:49
LIVE nSport+ (studio od 19:00)
Studio: Gabriel Waliszko, Sławomir Kryjom
Komentarz: Sergiusz Ryczel, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Karolina Mikołajczyk

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Przypominamy, że cały czas trwa głosownie na Miss Startu PGE Ekstraligi, najlepszej żużlowej ligi świata. 1 sierpnia ruszyły eliminacje, po których do finału awansuje osiem uczestniczek, po jednej z każdego klubu najlepszej żużlowej ligi świata. Pierwsza część konkursu potrwa do 25 sierpnia. Głosować można TUTAJ

Tomasz Kania