Mecze liderów i przegranych. Czas na 2. rundę PGE Ekstraligi (zapowiedź #TOROST i #GRUWRO)

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Wielka Sobota stoi pod znakiem żużla. Na ten dzień zaplanowano dwa spotkania 2. rundy PGE Ekstraligi. Do Torunia przyjeżdża beniaminek ARGED MALESA Ostrów Wlkp., a na terenie niewątpliwie walecznej ekipy ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz powalczy mistrz Polski – BETARD SPARTA Wrocław. Transmisje obu spotkań LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

Mecz na Motoarenie rozpocznie się o godz. 18:00 i będzie on dla zespołu FOR NATURE SOLUTIONS APATORA wielką szansą na rehabilitację. Podopieczni Roberta Sawiny na inaugurację we Wrocławiu dostali trudną i mocną lekcję żużla (31:59), więc druga wpadka z rzędu w tym wypadku nie może wchodzić w grę. Tym bardziej, że do Torunia zawita beniaminek PGE Ekstraligi. Trener Mariusz Staszewski reaguje od razu, bo w miejsce Olivera Berntzona pojedzie Nicolai Klindt. Matias Nielsen, który nieźle zaprezentował się w ubiegły weekend wskoczył na pozycję rezerwowego, a do podstawowego składu zawizowano Filipa Hjelmlanda.

Jeśli chodzi o gospodarzy, tutaj wielkich roszad nie ma. Robert Sawina jedynie nieco poprzestawiał szyki, stawiając na Patryka Dudka pod numerem 9., Jacka Holdera pod 11., a Roberta Lamberta pod 13. To oczywiście wynika z taktyki na poszczególne biegi i ich rozkład personalny. W Toruniu wszyscy liczą na odbudowę i zmienione oblicze pogubionej we Wrocławiu drużyny. A jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już w sobotę wieczorem.

16 kwietnia 2022 (godz. 18:00)
FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 17:30)

Studio: Anita Mazur, Adrian Miedziński
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterka: Barbara Karczewska

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Walczą ze sobą zespoły, które tydzień wcześniej doznały porażki, więc powalczą też ich pogromcy. Wspomniana już wcześniej drużyna z Wrocławia udaje się na mecz do Grudziądza. Tak na dobrą sprawę, trudno przewidzieć losy tej rywalizacji, gdyż obie ekipy nie dały szans swoim poprzednim rywalom i problematycznym jest wskazywać słabe strony którejś z nich. Za zespołem Janusz Ślączki będzie przemawiał własny tor, kapitalna u progu sezonu forma Nickiego Pedersena i równie pewna jazda Przemysława Pawlickiego. W Ostrowie Wlkp. nieźle spisali się także juniorzy ZOOLESZCZ GKM-u, którzy wygrali chociażby bieg młodzieżowy z duetem Szostak – Krawczyk. A to zdaniem wielu był nie lada wyczyn.

Na papierze to jednak skład broniącej tytułu BETARD SPARTY jest mocniejszy, nawet w kontekście stosowanego zastępstwa zawodnika. W zasadzie każda dokonana przez Dariusza Śledzia zmiana może dać maksymalny efekt. We Wrocławiu opcja ta zainkasowała dla gospodarzy 8 punktów na 12 możliwych, co daje efektywność na poziomie 67%. Z pewnością tę drużynę stać na więcej. Interesująca przed samym meczem jest forma Macieja Janowskiego, który na stadionie Olimpijskim nie miał z kim rywalizować. Czy na wyjeździe będzie podobnie?

16 kwietnia 2022 (godz. 20:30)
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:15)

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Krystian Plech
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Paweł Stangret

Rafał Martuszewski