051
c
Artem Laguta
3
Znakomity start eksportowej pary wrocławskiej Woffinden – Laguta. Żużlowcy utworzyli jadącą bardzo blisko siebie parę, której nie mógł zagrozić Emil Sayfutdinov. Jaimon Lidsey daleko z tyłu. Mocne uderzenie na początek!
0
Wykorzystał pierwsze pole Damian Ratajczak, który zamknął krawężnik i nie wpuścił nacierającego Michała Curzytka, a następnie powiększył przewagę nad rywalami. Sadurski do końca atakował Liszkę, ale bez skutku.
3
Piotr Pawlicki ponownie najlepiej ze startu, ale tuż za nim jechał Maciej Janowski. Kapitan Wrocławian szukał sposobu nabrania prędkości po zewnętrznej, ale Pawlicki przytomnie się bronił. Na wejściu w czwarte okrążenie Janowski znalazł jednak sposób na kapitana gości, objeżdżając go. Remis.
Nad Stadionem Olimpijskim delikatny deszcz.
1
Ależ działo się w tym biegu! Lepiej ze startu goście, ale Curzytek sprytnie odprowadził Ratajczaka, robiąc miejsce Bewleyowi. Anglik gonił Jasona Doyle i żużlowcy zahaczyli się na wejściu w drugie okrążenie, ale Doyle utrzymał pozycję. Tuż za nimi Ratajczak walczył, szarpał i pokonał Curzytka, wywożąc go na zewnętrzną. Biegowe zwycięstwo gości.
Nie ma przerwy na równanie, natomiast są 2 minuty przerwy dla Jasona Doyle'a, który jedzie bieg po biegu.
2
Fantastyczny start Artema Laguty, który już na wjeździe w drugie okrążenie miał ogromną przewagę nad resztą stawki. Daleko z tyłu został Gleb Chugunov, który nie był w stanie nawiązać walki z parą Doyle – Lidsey.
2
Świetny start Macieja Janowskie z pola B, który szybko zamknął towarzystwo. Dobry moment startowy zaliczył też Przemysła Liszka, który przeszkodził parze gości, zwłaszcza Emilowi Sayfutdinovowi, w podjęciu rywalizacji. Remis bez większej historii.
1
Pada coraz mocniej nad Stadionem Olimpijskim.
Świetnie ze startu Bewley i Pawlicki, którzy wysforowali się na dwa pierwsze miejsca, a Sadurski przeszkodził Woffindenowi. Anglik gonił Pawlickiego, mocno się do niego zbliżył, ale Pawlicki umiejętnie odczytywał plany Woffindena i wyprzedzić się nie dał. 4:2 dla BETARD Sparty.
Jedziemy dalej! Nie ma przerwy, nie ma konserwacji toru.
1
Świetny start Wrocławian, ale po zewnętrznej przemknął niczym TGV Jason Doyle obok Macieja Janowskiego. Polak próbował, ale zbliżyć się do Doyle nie był w stanie, ale Michał Curzytek w pokonanym polu pozostawił Jaimona Lidseya i mamy kolejny remis!
D
Świetny start Taia Woffindena, który zablokował Emila Sayfutdinova. Po szerokiej rozpędzał się Daniel Bewley, ale wyprzedzić Rosjanina nie zdołał. Na drugim okrążeniu defekt zanotował Janusz Kołodziej. Później różnice między żużlowcami się powiększały.
Bieg 10
b
a
d!
c
Przez chwilę deszcz zelżał, ale teraz znowu pada coraz mocniej.
0
Świetny start Artema Laguty, podobnie jak Damiana Ratajczaka, który daleko z tyłu zostawił parę Pawlicki – Chugunov. Pawlicki z okrążenia na okrążenie był coraz szybszy i na wejściu w trzecie zrobił z tego użytek. Chugunov został więc na ostatniej pozycji.
Dalej nie ma konserwacji toru. Jest natomiast przerwa 2 minut dla Gleba Chugunova.
0
Atomowy start gości, ale pogubił się nieco Emil Sayfutdinov. Woffinden przemknął z czwartej pozycji na drugą i zaciekle atakował Doyle'a. Utworzyły się dwie pary, ale Woffinden nie sprostał Doyleowi, choć był bardzo blisko, a Sayfutdinov z każdym okrążeniem tracił dystans do Chugunova.
2
Zupełnie zaspał na starcie Artem Laguta, co skrzętnie wykorzystał Jason Doyle. Z tyłu został Damian Ratajczak, który po początkowych problemach zaczął zbliżać się do Przemysława Liszki, ale wyprzedzić go nie zdołał. BETARD Sparta Wrocław w finale PGE Ekstraligi!
0
Daleko z tyłu został Jaimon Lidsey już na starcie, ale na czele pojawił się Piotr Pawlicki. Tor sprawiał trochę problemów gospodarzom, ale ostatecznie udało się uzyskać remis, choć Janowski do końca gonił Pawlickiego.