Mecz w Krośnie zakończony po 9. biegach. EBUT.PL STAL minimalnie wygrywa

21.05.2023 19:54

EBUT.PL STAL Gorzów wygrywa w Krośnie. Po trudnym spotkaniu podopieczni Stanisława Chomskiego pokonali CELLFAST WIKI Krosno 28:26. Arbiter zdecydował o przerwaniu zawodów po 9. wyścigach, ze względu na stan toru, który nie zapewniał bezpiecznej jazdy.

Mecz rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnieniem ze względu na prace torowe. W inauguracyjnej gonitwie zwyciężyli goście za sprawą Szymona Woźniaka oraz Martina Vaculika. Dodatkowy cios EBUT.PL Stal Gorzów wyprowadziła w biegu juniorskim, w którym triumfowali 5:1. Sygnał do odrabiania strat dla CELLFAST WILKÓW Krosno dał wyścigu trzecim Jason Doyle.

Po przerwie gospodarze odrobili część strat. Kolejne wyścigi odbywały się w napiętej atmosferze, a niektórzy zawodnicy mieli problem z płynną jazdą. Na torze nie było walki. Po siedmiu biegach na tablicy wyników widniał rezultat 20:22.

Sędzia zdecydował, żeby ósmą odsłonę dnia odjechać bez równania toru. Trzecią wygraną na swoim koncie zapisał Jason Doyle. W wyścigu dziewiątym Mateusza Świdnickiego zastąpił Szymon Bańdur. Młodzieżowiec miejscowych spowodował upadek Wiktora Jasińskiego i został wykluczony z powtórki.

Po wyścigu dziewiątym sędzia przerwał zawody i udał do parku maszyn. Ze względu na niebezpieczne warunki na krośnieńskim torze mecz zakończono po 9. biegach.

Mecz został przerwany ze względu na stan toru, który nie zapewniał możliwości bezpiecznej jazdy. Widzieliśmy w trakcie meczu, jak się tor zachowywał, daliśmy organizatorowi duże szanse na przygotowanie toru. Tor nie pozwala na to, aby kontynuować zawody bezpiecznie – powiedział sędzia Paweł Słupski na antenie CANAL+ Sport 5.