Mecz reprezentacji w Bydgoszczy. Polacy przegrywają z Rosją

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Reprezentacja Polski przegrała z Rosjanami 38:52 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Bydgoszczy. Liderem gospodarzy był Bartosz Zmarzlik, a ze strony gości Emil Sayfutdinov. To ostatni sprawdzian kadry przed finałem FIM Speedway of Nations.

Od samego początku meczu Rosjanie rozpoczęli budowanie przewagi nad polskim zespołem. Po pierwszej serii prowadzili już 15:9. Jedynym Polakiem, który był w stanie wygrać wyścig był Bartosz Zmarzlik. Druga seria nie przyniosła przełamania w reprezentacji Polski. Dwie podwójne przegrane spowodowały 12 punktów straty po 7. biegach. W biegu 8. sygnał do walki dali Woźniak i Zmarzlik, którzy wygrali podwójnie.

W ostatniej serii przed biegami nominowanymi Rosjanie powiększyli delikatnie przewagę i przed ostatni trzema wyścigami prowadzili 41:31. W wyścigu 13. jechali Hampel i Kubera, którzy mogli jeszcze dać szansę reprezentacji Polski na odrobienie strat. Już po starcie tę gonitwę na swoją korzyść rozstrzygnęli Kudriashov i Tarasenko. Najlepszym zawodnikiem w reprezentacji Rosji okazał się Emil Sayfutdinov (12). Z Polaków najlepiej spisał się aktualny mistrz Świata – Bartosz Zmarzlik (14+1).

Był to ostatni test reprezentacji przed finałem FIM SoN. Turniej ten miał odbyć się w Manchesterze, jednak ze względu na pandemię COVID-19, zawody zostaną przeniesione w inne miejsce. Organizatorzy nie poinformowali jeszcze o nowej lokalizacji.

Polska – 38 pkt

 1. Bartosz Zmarzlik – 14+1
 2. Szymon Woźniak – 7
 3. Patryk Dudek – 6
 4. Jarosław Hampel – 3
 5. Janusz Kołodziej – 4+1
 6. Dominik Kubera – 4

Rosja – 52 pkt

 1. Artem Laguta – 10+1
 2. Vadim Tarasenko – 9+2
 3. Grigorij Laguta – 8+3
 4. Viktor Kulakov – 10+1
 5. Emil Sayfutdinov – 12
 6. Andrey Kudriashov– 3+1

Bartosz Michalak