Mecz Północ – Południe: Pewna wygrana drużyny Południa

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Na torze w Gdańsku w rywalizacji Północy z Południem lepsi okazali się ci drudzy. Mecz zakończył się wynikiem 42:48, a najlepszymi zawodnikami spotkania okazali się Viktor Kulakov i Jack Holder po stronie Północy i Daniel Jeleniewski ze strony Południa.

Po pierwszej serii startów więcej powodów do zadowolenia mieli zawodnicy Południa, którym udało się wygrać podwójnie dwa wyścigi. Za odrabianie strat po stronie Północy wzięła się para Jack HolderOlegs Mihailovs, która w 4 biegu odpowiedziała również podwójnym zwycięstwem.

W biegu piątym emocji dostarczyła walka pomiędzy Brzozowskim, a Ljungiem, która trwała przez cztery pełne okrążenia. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz, zapewniając remis w biegu drużynie z Północy. W siódmym wyścigu świetnie spisał się Mateusz Cierniak. Po zwycięstwie w biegu juniorskim, dorzucił kolejną „trójkę” tym razem pokonując już znacznie bardziej doświadczonych zawodników rywali – Kulakova i Holdera. W połowie zawodów drużyna Południa prowadziła już 25:17.

Po raz pierwszy wyższość rywali musieli uznać Nicolai Klindt i Daniel Jeleniewski, którzy w 9. gonitwie przegrali z parą KulakovHolder 4:2. W kolejnym biegu świetnie spisał się drugi z juniorów drużyny Południa – Damian Stalkowski. Razem ze swoim ligowym kolegą z Gniezna, Adrianem Gałą wygrali podwójnie i powiększyli przewagę swojej drużyny do 12 punktów.

Bieg 11. zakończył się pechowo dla Klindta. Duńczyk jadąc na pewnej drugiej pozycji, na ostatnim okrążeniu zanotował defekt opony. Na pechu Duńczyka, skorzystał Matic Ivacic. Słoweniec zdobył pierwszy punkt w spotkaniu. W następnej gonitwie znów świetnie spisał się Mateusz Cierniak. Po nie najlepszym starcie junior z Tarnowa zdołał przedrzeć się na drugie miejsce, co oznaczało dla niego komplet punktów po trzech startach, ponieważ wyścig wygrał Jeleniewski. Wyścig 13. to podwójna wygrana gospodarzy. Do ostatnich metrów Pieszczka próbował wyprzedzić jeszcze Ljung, jednak ataki Szweda nie były skuteczne.

Przed biegami nominowanymi drużyna Południa prowadziła 10 punktami i mecz był już rozstrzygnięty. Spotkanie zakończyło się podwójną wygraną gospodarzy, którzy zmniejszyli rozmiary porażki do 6 punktów. Bieg 15. na ostatnich metrach wygrał Jack Holder przed swoim kolegą z pary Viktorem Kulakovem. Australijczyk dzięki wygranej został uhonorowany dodatkową nagrodą, ponieważ ostatni wyścig był Biegiem Memoriałowym Zbigniewa Podleckiego.

Północ – 42 pkt:
9.
Viktor Kulakov – 11+1
10. Jack Holder – 11+1
11. Kamil Brzozowski – 4
12. Matic Ivacic – 1
13. Krystian Pieszczek – 9+1
14. Olegs Mihailovs – 4+1
15. Karol Żupiński – 2+1

Południe – 48 pkt:
1.
Nicolai Klindt – 8
2. Daniel Jeleniewski – 10+1
3. Peter Ljung – 9+1
4. Tomasz Gapiński – 5+1
5. Adrian Gała – 5+1
6. Damian Stalkowski – 2+1
7. Mateusz Cierniak – 9+2

Bartosz Michalak